Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 6 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fork-Heńka... czyli jak sobie poradzić z DDS za pomocą ARDUINO
SQ9MDD Offline
Rysiek
****

Liczba postów: 380
Dołączył: 01-02-2009
Post: #170
RE: Fork-Heńka... czyli jak sobie poradzić z DDS za pomocą ARDUINO
Ogólnie taka historia że FTDI w swoim driverze napisało złośliwy kod który zmienia PID urządzeń nie oryginalnych (nadpisuje wewnętrzny eeprom chipu ftpi).
Powoduje to że podłączone do systemu windows urządzenia z FTDI zwyczajnie przestają się komunikować.
Sama podmiana PID jest możliwa za pomocą programu ze strony FTDI. Natomiast gorzej jest że jeśli w systemie windows pozostanie feralny driver to uszkodzi nasze urządzenie ponownie. Podmiana sterowników na starsze w windowsach 7 może być kłopotliwa pół wieczoru nad tym siedziałem bo co restart wracał mi feralny driver.

Pomógł przepis z tej strony:

http://superuser.com/questions/597370/ho...riverstore

Oraz usunięcie wszystkich plików DLL które wyprodukowało FTDI z katalogu C:/Windows/System32

I taka sugestia... jeśli coś projektujecie odpuście sobie FTDI.... szkoda nerwów...
No i w związku z tymi perturbacjami nie zdążyłem z kolejną wersją Złomka dziś...

...przede wszystkim nie zakłócać...
19-11-2014 1:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Fork-Heńka... czyli jak sobie poradzić z DDS za pomocą ARDUINO - SQ9MDD - 19-11-2014 1:02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości