Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pa 50W Racal od DW Electronics
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 425
Dołączył: 10-04-2011
Post: #1
Pa 50W Racal od DW Electronics
Witam Forumowiczów,

Mam do Kolegów pytanie, czy macie jakieś doświadczenia z uruchamianiem Pa Racal ,50W, od DW Electronics? Sprzedawca udostępnia schemat układu polaryzacji baz dla dwóch ostatnich stopni, z sugestią by prądy spoczynkowe dla driverów ustawić na poziomie 40 mA dla każdej z dwóch gałęzi oraz 140 mA dla obydwu gałęzi ostatniego stopnia łącznie. Prąd spoczynkowy dla ostatniego stopnia udało mi się osiągnąć zgodnie z zaleceniem lecz mam problem z ustawieniem prądów dla tranzystorów drivera. W jednym przypadku ustawić się dało 37 mA, a w drugim, całkowicie symetrycznym maksymalnie zaledwie 8 mA.. Sprawdziłem naprędce złącza i rezystancja tych złącz w poszczególnych tranzystorach rózni się. W jednym przypadku, gdzie udało się uzyskac prąd spoczynkowy około 37 mA rezystancja w kierunku przewodzenia wynosi ok.650 ohm, zaś w drugim, w którym osiągam zaledwie 8 mA wynosi ona ok.560 ohm. Jestem słabym elektronikiem i nie wiem czy na tej podstawie można wyciągać jakieś dalej idące wnioski? Prosiłbym o radę.

sp5rzm Jerzy
Myślę, że chyba zadając takie ogólne pytanie, bez przedstawienia schematu urządzenia było nazbyt optymistycznym pociągnięciem. Uzupełniam więc swój poprzedni post o załączniki.

Pozdrawiam
Jerzy


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage İmage İmage
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2014 19:28 przez bolanren.)
26-08-2014 14:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Pa 50W Racal od DW Electronics - bolanren - 26-08-2014 14:34

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości