Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zastosowanie modułu HY-MiniSTM32 do sterownika radia
SP5IOU Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 120
Dołączył: 02-05-2013
Post: #19
RE: Zastosowanie modułu HY-MiniSTM32 do sterownika radia
undefined
Andrzej.
Moi zdaniem nie ma głupich pytań Smile.
Procesor, o ile dobrze pamiętam ma zegar 72MHz, zegar peryferiali np. GPIO to max 50 MHz.
Myślałem że opublikuję kod gotowej syntezy jak uruchomię transceiver, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abym podzielił się wynikami swojej pracy, w wersji alfa.
Chodzi na tym już odbiornik mojego Pilgrima i przełacza też TX / RX i słychać w drugim radiu sygnał SSB. Więc nadaje siędo użytku.
Jeszcze główny odczyt częstotliwości jest siermiężny, ale najpierw funkcjonalność a potem wygląd.
Nie cały kod jest mojego autorstwa. Są zapożyczenia do tego co znalazłem w internecie, ale nie zmieniałem nagłówków.

To najnowasz warsja - 1.5, ale wczesna alfa Smile.
Kod wynikowy znajduje się w katalogu Hy_MiniSTM32_VFO_ SP5IOU_V1_5\HY32D_test\Debug\bin w postaci bin do bootloadera i hex.
w pliku global_definitions.h jest określone co gdzie podłączyć, zresztą staram się komentować kod bo sam zapominam co miałem na myśli.
Nie jestem zawodowym programistą, więc zawodowców proszę o wyrozumiałość, jeśli coś jest zrobione po lamersku Smile.
S-Metr działa, a adc mierzy i zapamiętuje wyniki poprzez DMA, ale na razie pokazuje S-y w postaci cyfrowej, co też ma swoje zalety.
Jeśli by się źle wykonała kalibracja Touchscreena, to żeby wejść w tryb =kalibracji ekrany trzeba nacisnąć switch encodera, lub któryś z przycisków na płytce - key1 lub key2.


Załączone pliki
.zip  Hy_MiniSTM32_VFO_ SP5IOU_V1_5.zip (Rozmiar: 577.98 KB / Pobrań: 2004)

73's Marcin.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2014 20:39 przez SP5IOU.)
23-01-2014 19:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Zastosowanie modułu HY-MiniSTM32 do sterownika radia - SP5IOU - 23-01-2014 19:59

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości