Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zastosowanie modułu HY-MiniSTM32 do sterownika radia
SP5IOU Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 120
Dołączył: 02-05-2013
Post: #16
RE: Zastosowanie modułu HY-MiniSTM32 do sterownika radia
Discovery ma swoje zalety, bo jest standardową płytką wymienioną w Coide.
to pozwala na uniknięcie części problemów, zwłaszcza jak się zastosuje inne peryferiale zgodne z tym środowiskiem.
N moje oko Hy-Mini jest bardziej zwarty mechanicznie i chyba łatwiej zmieści się wraz z wyświetlaczem na płycie czołowej radia. W dodatku wyświetlacz jest dość spory, co daje komfort ergonomiczny (Odczyt, przyciski do sterowanie itp.)
Ale to takie indywidualne wrazenie. Zresztą HY-mini poprostu mam a Discovery musiał bym kupić Smile.
Tak naprawdę główną barierą w wykorzystaniu, był brak procedur do obsługi wyświetlacza HY32D w darmowych IDE. Teraz te procedury mamy, reszta zagadnień takich jak GPIO czy ADC, jak również RTC czy ADC DAC jest znacznie prostsza i też dostępna.
Procedury obsługi wyświetlacza można też wykorzystać do moduły Discovery. Kwestia dostosowania przyporządkowania portów GPIO i SPI. Jak to zrobić widać w procedurach dla HY-Mini.
Kwestia spędzenia nad tym kilku - kilkunastu godzin.
Narazie sprawy zawodowae odciągnęły mnie nieco od tej zabawy, ale może okres świąteczny pozwoli znów poświęcić trochę czasu.

73's Marcin.
20-12-2013 9:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Zastosowanie modułu HY-MiniSTM32 do sterownika radia - SP5IOU - 20-12-2013 9:45

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości