Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukuję nadajnika AM/SSB na fale średnie i długie
SQ9RFC Offline
Jerzy
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: 02-07-2010
Post: #28
RE: Poszukuję nadajnika AM/SSB na fale średnie i długie
Wystarczy pytać ... za rogiem w sklepie to praktycznie nic nie kupisz potrzebnego dla krótkofalowca. Ale wszystko kupisz w necie - i przyjdzie pocztą, lub kurierem. Ja mieszkam praktycznie w Krakowie i taniej wychodzi przesyłka niż paliwo, albo bilet autobusowy do sklepu za rogiem.
Cewki i transformatorki są bardzo proste i przyjemne w wykonaniu. Opisy na schematach dla wtajemniczonych również nie są problemem - pytaj. T-50-2 to jest oznaczenie rdzenia firmy Amidon. Poszukaj jej w necie i poczytaj - linka Ci nie podam aby nie było zbyt łatwo. Liczba 50 oznacza właśnie średnicę w jednostkach innych od stosowanych w Polsce, a 2 jet to rodzaj materiału z którego jest ten rdzeń zrobiony. Literki przed liczbami również mają ważne znaczenie. Czytaj, czytaj, czytaj i pytaj - tu zawsze otrzymasz odpowiedź - czasem wymagającą włożenia wysiłku :-). Angielski nie jest Ci obcy, bo od przedszkola się go uczysz...więc nie proś o materiały po polsku :-) Książka ... "ABC Krótkofalowca" jest oficjalnie do ściągnięcia gdzieś na na stronie PZK... Prawie wszyscy od niej zaczynali - dziś raczej technicznie nieaktualna, ale ma swój smaczek. Jest jeszcze "Sztuka elektroniki" - Horowitz Paul - mówią że dobra.
Moją pierwszą książka była: "Jak czytać schematy radiowe". Utknąłem na szeregowym i równoległym łączeniu obwodów żarzenia lamp. Chodziłem wtedy do 5 podstawówki :-) kilka lat później zobaczyłem na obrazku TG3A. Do ubikacji chodziło się za stodołę >-))))

73 JERZY SQ9RFC
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2013 12:41 przez SQ9RFC.)
17-10-2013 12:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Poszukuję nadajnika AM/SSB na fale średnie i długie - SQ9RFC - 17-10-2013 12:35

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości