Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwala mi MC3362 w odbiorniku
SQ8LUV Offline
Krzysztof
***

Liczba postów: 130
Dołączył: 12-05-2011
Post: #5
RE: Rozwala mi MC3362 w odbiorniku
Raczej nie masa, ale w tym kierunku. Tak do końca to sam nie wiem co to było..
Podłączyłem na próbę 2 układy scalone. Jeden z dobrym mieszaczem, ale padniętym drugim oscylatorem włożyłem w podstawkę, drugi scalak- z dobrym oscylatorem , ale (rzekomo) padniętym mieszaczem przylutowałem od strony druku. Oczywiście odgiąłem niepotrzebne piny i w ten sposób zrobiłem z dwóch układów scalonych jeden (już nie scalonyWink).
Po drodze odkryłem, że jeden pin z podstawki, nie pamiętam który, miał bardzo wątpliwy lut. Nie wiem jak mi to mogło umknąć, bo zawsze po lutowaniu sprawdzam lupą. Wyglądało na to, że zadziałało, ale niechcący upuściłem zacisk multimetra na płytkę i zrobiłem zwarcie, poszedł piękny dymek i smród palonej ścieżki. Więc szukając usterki, zmierzyłem napięcie na wejściu zasilania, a że byłem zdenerwowany, to znowu zrobiłem zwarcie. Kolejny dymek, smród spalonej diody i kolejnej ścieżki.
Usunąłem usterki i rozmontowałem oba scalaki nie mając ochoty na dalsze próby. Włożyłem ponownie w podstawkę rzekomo uszkodzony MC3362, włączyłem i wszystko działa pięknie. Przylutowałem trymery, tłumik i zestroiłem obwody wejściowe. Wszystko hula, oczywiście tłumik nie miał żadnego wpływu na usterkę (maksymalny sygnał na wejście MC3362 to 1Vrms).
Jedynie zastanawia mnie dlaczego problem ujawniał się tylko po przylutowaniu trymerów, przypadek za każdym razem? Jeśli tak, to żałuję że nie zagrałem wtedy w toto-lotkaWink

Temat definitywnie zamknięty.

Pozdr.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2012 13:55 przez SQ8LUV.)
11-10-2012 13:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Rozwala mi MC3362 w odbiorniku - SQ8LUV - 11-10-2012 13:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości