Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warsztaty QRP 2012 - ZJAZD TECHNICZNY - SP
SQ7IQA Offline


Liczba postów: 3
Dołączył: 06-09-2010
Post: #31
RE: Warsztaty QRP 2012 - ZJAZD TECHNICZNY - SP
Witam Szanownych Kolegów ( i tych mniej szanownych też witam),
..oderwaliście mnie od buchalterii organizacyjnej "Zjazdu Technicznego SP"...

Na wstępie dziękuję tym, którzy chcą coś zrobić dla środowiska krótkofalarskiego w Polsce.
Zaczęło się we wrześniu 2011r. podczas "Warsztatów QRP" - zarejestrowało się coś ponad 100 osób - przyjechało blisko 300.
Pytanie - jak przyjąć tylu niespodziewanych gości??? Chlebem, piwem...czy (...)? Jak organizujący wyglądają przed kierownictwem ośrodka? - {... robicie coś i nie wiecie kto i ilu przyjedzie!?}
Na 100% nie byłoby Warsztaów QRP w 2012, bo jak to określili pomysłodawcy - założona formuła imprezy się wyczerpała - ludzie chcą czegoś więcej..zagadnienia QRP będą wkomponowynane okazyjnie..
Za namową Andrzeja SP5AHT i wielu innych, którym klimat Burzenina się podoba, podjąłem JEDNOOSOBOWO (wszystkie pretensje do mnie) próbę zorganizowania czegoś podobnego. Podziękowania dla Pawła SP7NJR. Dołączył łódzki OT 15 PZK, OT dolnośląski PZK i OT Gliwice, AVT i Świat Radio. Radek SP5ADX ( funduje identyfikatory), Czarek SP7UKL (strona www)...

Program - umieściłem to, co zaproponowali uczestnicy (z przyczyn rodzinnych wypada wykład Tomka SQ7IQI - o sofcie..)
Nic "z kapelusza" nie wyczaruję... Widzę sporo tematów przedstawienia - tylko nie ma kto! Szukam kogoś, kto zrobiłby prezentację jak pisać programy na PCty i fony dla HAMsów, od czego zacząć, jak one działają od środka itp.. I tak dokładnie co będzie przedstawiane będzie wiadomo na 100% w piątek 14 września.

Kolego SP4HKQ - zapraszam do grupy organizacyjnej, lub jeśli wolisz odstąpię Ci miejsce i czas w przyszłym roku (a może i latach następnych). Może masz więcej doświadczenia ode mnie, lepsze "namiary" na wykłady i projekty. Chętnie odpocznę, bo od 4 lat zajmuję się , jak to nazywam, "kwatermistrzostwem" - odpowiadam średnio na 300-400 mejli na imprezę, prowadzę listę uczestników, "tłumaczę się" za innych przed ośrodkiem, przygotowuję "klamoty", które średnio w aucie typu kombii zajmują tyle miejsca, że jest tylko miejsce dla mnie (kierowcy)... Jeśli Zdzisławie SP4HKQ na to przystaniesz, to odłóż jakieś 100-200zł na opłaty za telefon, trochę na paliwo, przygotuj jakieś "tablice" na A4, żeby ludzie wiedzieli co gdzie jest... i weź coś na uspokojenie, bo na pewno znajdą się niezadowoleni, z takimi żądającymi zwrotu pieniędzy włącznie. Nie wspomnę o rozmowach na pasmach i wpisach na forach...

DLACZEGO w tym roku będą przepustki wjazdowe? Żeby nikt z Burzenina nie wyjechał karetką, albo w czarnym worku. W okolicy są lub okresowo przebywają fanatycy jady na jednym kole. Podczas jednej z imprez (nie naszej), na teren ośrodka wjechał motocyklista i szalał na jednym kole - cudem nie doszło wypadku. Jest ochroniarz, który nie będzie wypytywał , kto i po co... Dochodzi kwestia p.poż. - ośrodek mieści się w lesie - straż musi mieć dojazd - wiadomo będzie kogo przeprosić, żeby przestawił auto. Jednocześnie doceniamy w ten sposób tych, którzy pomagają rejestrując się z wyprzedzeniem i ułatwiają sprawy organizacyjne. Formalnie impreza jest typu zamkniętego - jeśli ktoś organizował coś podobnego, wie w czym problem.

Dodatkowa informacja i podziękowanie dla wspomnianych trzech OT PZK - dysponujemy kwotą 2300,- z przeznaczeniem na banery, tablice, smycze i inne organizacyjne materiały.

DLACZEGO są kategorie pobytu typu "A"..."E" - bo ceny śniadania i kolacji są jednakowe, a z kwoty przelewów nie wynikało kto jest i w jakim czasie. Jak za skomplikowane to proszę o podpowiedź jak to skoordynować. Organizacyjnie dużo ułatwia...

SP-HM - było wątek zainicjował Waldek 3Z6AEF (dzięki Waldku) i nie było potrzeby powtarzania wątku.
Doszły mnie pytania, czy będzie ktoś z "homemade'ów" - nikt się formalnie reprezentantem SP-HM nie przedstawiał. Koledzy z PGA też...

"Zjazd Techniczny SP" w moim zamyśle ma na celu integrację kolegów, którzy mają pomysły, projekty i chcą się podzielić z innymi, oraz dla tych, którzy chcą ogólnie zacząć zabawę z radiem (budować, pracować nową emisją) lub poznać coś nowego. Po co przesilać się i projektować coś, co już jest sprawdzone... Impreza jest dalej "non-profit" - sam wnoszę opłatę za pobyt typu "A".
Wszystkich, chcących rozwijać tą inicjatywę zapraszam do współpracy http://www.zjazdtechniczny.krotkofalowcy.com.pl/

pozdrawiam
Krzysztof SQ7IQA

Do zobaczenia we wrześniu! 73!
23-08-2012 11:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: Warsztaty QRP 2012 - ZJAZD TECHNICZNY - SP - SQ7IQA - 23-08-2012 11:48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości