Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy pomysł związany z APRS-em
SQ6OWH Offline
Wojtek

Liczba postów: 4
Dołączył: 08-05-2012
Post: #11
RE: Nowy pomysł związany z APRS-em
@SP9UOB: pomysł mi się podoba, pytanie, czy jestem w stanie napisać/skompilować/zaprogramować układ pod Linuksem (albo pesymistycznie - ładnie się uśmiechnąć, dostać/kupić binarkę, po czym ustawić fusebity czy co tam PICe mają do konfiguracji i wgrać gotowy "firmware")?

@SP9RQA: duże, płytka z AVT ma wymiary mniejsze od pudełka zapałek, jedyny problem, to rzeźba w SMD - w końcu opanowałem lutowanie SMD "dmuchawką" Wink

Zaletą rozwiązania KI4MCW jest sensowny poziom dekodowanych ramek przy stosunkowo małym koszcie, otwartych źródłach i możliwości dłubania w źródłach pod większością współczesnych systemów operacyjnych. Lubię AVR i to mi odpowiada - ale to kwestia gustu i przyzwyczajeń.
Idąc krok dalej - stos AX25 jest w bibliotekach BeRTos'a - napisanych w C i OIDP dostępnych na zasadach GPL. Można go przerobić.
Podobnie z KISS-TNC KI4MCW - mamy źródła (oparte na... tutorialu BeRTos'a), sam autor był chętny do współpracy (korespondowałem chcąc przenosić KISS-TNC na "dużą" ATmegę by zrobić urządzenie typu "all-in-one"). Obecnie sygnał AF jest demodulowany, AX25 rozpakowywany do wewnętrznej reprezentacji po czym pakowany w ramki KISS i wysyłany na serial. Tą ostatnią część można dowolnie sobie przepisać.

Z drugiej strony - jeśli będzie ustalony interfejs, myślę, że nie stoi nic na przeszkodzie by istniały równolegle moduły nawet dla tej samej modulacji, ale uwzględniające różne możliwości warsztatowe i przyzwyczajenia potencjalnego budowniczego.
09-05-2012 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Nowy pomysł związany z APRS-em - SQ6OWH - 09-05-2012 22:45

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości