Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wykonywanie płytek dwustronnych
SQ9NJE Offline
Przemek
**

Liczba postów: 92
Dołączył: 23-03-2010
Post: #1
Wykonywanie płytek dwustronnych
Witajcie!

Chciałem Was zapytać o wasze patenty na wykowynwanie dwustronnych płytek drukowanych. Głównie chodzi mi o metodę termotransferową, bo takiej używam, ale chętnie poczytam też o innych.

Sam opanowałem robienie płytek jednowarstwowych w stopniu zupełnie mnie zadowalającym. Dzięki zastosowaniu laminatora do termotransferu wykonywanie nawet dużych płytek nie stanowi problemu, a wyniki są powtarzalne.

Płytki dwustronne są dla mnie natomiast trochę stresogenne. Chodzi o rozwiązanie problemu "zgrania" ze sobą obu warstw tak, aby pady w miejscach otworów się nie rozjeżdżały. Do tej pory udało mi się zrobić kilka niewielkich płytek metodą kopertową: rysunki obu stron płytki drukowałem na papierze kredowym i zgrywałem je pod światło. Następnie sklejałem je z trzech stron taśmą malarską tworząc rodzaj koperty, w którą wsuwałem laminat i taką kanapkę prasowałem. Wyniki były właściwie zadowalające, choć mogłoby być lepiej.

Płytki, gdzie jedna strona ma być po prostu płaszczyzną masy nie stanowią takiego problemu. Prasuję je tak jak jednostronne, a drugą stronę przed trawieniem dokładnie zaklejam zwykłą taśmą klejącą.

A jak Wy to robicie?

Przemek SQ9NJE
http://www.sq9nje.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-04-2012 19:09 przez SQ9NJE.)
11-04-2012 12:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Wykonywanie płytek dwustronnych - SQ9NJE - 11-04-2012 12:46

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości