Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zewnętrzna gałka strojenia do FT-817 na AS5040
SP3NYF Offline
Zbyszek
***

Liczba postów: 163
Dołączył: 06-12-2009
Post: #8
RE: Zewnętrzna gałka strojenia do FT-817 na AS5040
Generalnie można wszystko.
ARM jest dobrym pomysłem dla kogoś, kto go zna, a na forum jak widzę jest gro użytkowników (w sensie programujących) AVR-ów. W przypadku projektu zbiorowego, więcej chętnych do współpracy będzie gdy użyje się AVR-a.
Generalnie moje koncepcje nie idą w tm samym kierunku co wielu, którzy wykorzystują mocny procesorek i robią coś fajnego . Ja jestem zwolennikiem budowy modułowej. W przypadku pakietu do FT-817/857/897 widzę to tak (szkic to jest jedynie, więc każdy będzie mógł się przyczepić :-)):

- radio (j/w) połączone z elektroniką w obudowie stacjonarnej (w wersji prototypowej może to być obudowa desktop od PC-ta)
- obudowa posiada zasilacz do trx-a oraz wszystkich dodatków
- głównym układem jest front panel z wyprowadzonymi wszystkimi funkcjami działającymi w trx-ie, czyli gałka VFO, przyciski jednofunkcyjne a nie 10 funkcji na jednym, wyświetlacz graficzny, obsługa jednym AVR-em, połączenie CATem z obudową
- dodatki: PA (w przypadku FT-817), filtry, ATU, modem do emisji cyfrowych, zdalne sterowanie i co sobie kto zażyczy, każdy jako oddzielny blok sterowany jakimś procesorkiem i połączony z front panelem i pomiędzy sobą za pomocą I2C.

Zbyszek
SP3NYF
23-04-2012 20:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Zewnętrzna gałka strojenia do FT-817 na AS5040 - SP3NYF - 23-04-2012 20:00

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości