Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiertara do płyteczek drukowanych z dyskonta (Lidl)
SQ8Z Offline
Krzysztof
****

Liczba postów: 301
Dołączył: 21-10-2010
Post: #11
RE: Wiertara do płyteczek drukowanych z dyskonta (Lidl)
"zwróćcie uwagę na porządny uchwyt wiertarski od 0-3,2 mm"

:-)
to co napisze to nie upirdliwosc a praktyka... ten porzadny uchwyt HI HI w 80%/20%
tak bije wiertlami 0,6 ze zaden weglik tego nie wytrzyma...
zreszta mysle ze pisze o roznych rzeczach..
ja pisze o wierceniu PCB cywilizowanymi narzedziami, koledzy pisza o "przepalaniu" laminatu wiertelkami do metalu na dozych obrotach ;-).
Moje rozwiazanie dalekie jest od idealu, wymaga wprawy mimo stosowania stojaka i wymienionych narzedzi..... propozycje kolegow sa do wiercenia w listewkach drewnianych bo juz w tworzywie sztucznym przy tech obrotach bedzie zapiekac narzecia i lamac ;-).

Ponadto jakies 50 otworkow w prostej malej PCB da sie i gwozdziem wykonac..
pozdrawiam

sq8z


Po kolei, najpierw to:
"Kol. sq8z - do kogo pijecie z tą "młodzieżą" ? Smile"
do mlodziezy i nie pije ;-), niestety abstynentem jestem 100% ;-(.
co do wietrarki PIKO .. i co z tego... pierwsze PCB na bakielicie wiercilem wiertarka reczna ale to bylo ponad 40 lat temu ... piszemy o warsztacie radioamatora czy budujemy skansen?
Pisze opnie o narzedziu ktore do wiercenia PCB sie nie nadaje i pisze dlaczego sie nie nadaje.
Podalem fakty pochadzace z mozliwosci materialowych i technologicznych ;-)
Zwroc uwage SQ6ADE ... no wiem jak sie do Ciebie zwracac bo zamiast imienia ( tak byloby grzecznie) masz wpisana "ksywe" ;-) i podejzewam ze na to zwrocil uwage Rysio..
Kolejny raz widzimy do czego prowadza NIcki, pseudonimy ... ponad 100 lat temu ktos wymyslil ze krotkofalowcy maja znaki i imiona i to zalatwialo sprawe i nie powodowalo konfliktow... teraz zycie bez konfliktu widze malo warte jest???
Ehhh szkoda gadac...
W sumie kazdy podobno chce jak najlepiej a wychodzi jak zwsze...
Bicie piany ;-(.
Pozdrawiam
Krzysztof SIp
SQ8Z
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-01-2012 13:56 przez SQ8Z.)
30-01-2012 13:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wiertara do płyteczek drukowanych z dyskonta (Lidl) - SQ8Z - 30-01-2012 13:45

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości