Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dla bojących się dotykać cyfrowych zagadnień elektroniki, prawdziwych radiowców ;-)
SP4EJT Offline
Marcin
****

Liczba postów: 340
Dołączył: 06-05-2011
Post: #18
RE: Dla bojących się dotykać cyfrowych zagadnień elektroniki, prawdziwych radiowców ;-)
Kwarc chyba może być dowolny do 16 MHz więc 11MHz z hakiem też będzie dobry.
Co do dużej ilosci wyprowadzeń - będziecie za jakiś czas dziękować że macie do dyspozycji 4 porty, a każdy z portów po 8 wejść/wyjść. czyli 32 piny do dyspozycji.

Proponuję już ściągnąć AVR Studio 4 , ja mam wersję 4.17 ale inne wersje tez pewnie będą działać Smile Do tego trzeba doinstalować WinAVR wersja 20100110.

Jeśli będziecie mieli problem ze ściągnięciem tego z sieci to wyślę komuś te pliki a on będzie rozsyłał je dalej. Sam nie będę wszystkim rozsyłał bo szkoda czasu, lepiej żebym go zużył opisując działanie Atmegi lub pisząc przykładowy kod potrzebny do lekcji.

Ja oprogramowanie dostałem na CD od razu z płytą ewaluacyjną. Pewnie w większości sklepowych płyt ewaluaccyjnych jest już oprogramowanie gratis.

Jutro napiszę jak zainstalować oprogramowanie na kompie tylko sobie to przypomnę przed "czystym" komputerem
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2012 1:12 przez SP4EJT.)
12-01-2012 1:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Dla bojących się dotykać cyfrowych zagadnień elektroniki, prawdziwych radiowców ;-) - SP4EJT - 12-01-2012 1:11

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości