Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PIC programowanie ICSP
SQ9RFC Offline
Jerzy
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: 02-07-2010
Post: #1
PIC programowanie ICSP
Skleciłem onegdaj programator PICków, dziś zlutowałem do niego kabelek do ICSP. Coś mi nie pasuje ... PIC16F876A będzie programowany w układzie, na nogę 1 MCLR programator poda 12 V co prawda impulsowo ale 12V! Ta noga jest przez rezystor 1k podpięta do 5V zasilających cały układ ! Wszystkie delikatne scalaki zamiast 5V dostana 12 ! Ten rezystorek zmniejszy to napięcie, ale czy wystarczająco?

Pytanko kolejne - (mózgownica przestała mi normalnie pracować ...) można programować PIC bez wyłączania zasilania układu?. Mój programator podaje 5V na zasilanie procka.

Zaraz chyba mam ... na 5V z mojego programatora mam zenerkę ... ona zdusi to 12 na zasilaniu ... sprytne. Teraz zauważyłem że do niektórych ICSP na płytkach dają zwykłą diodę w kierunku od 5V do 5V na ICSP, ale wtedy nie zaprogramuje PICka bez zasilenia płytki - chyba że dam tam zworkę ... a gdyby tak tę diodę i zworkę dać na programatorze ... będzie bardziej uniwersalny... z drugiej strony po co mi ta dioda ! Z jednej 5 z drugiej 5 - mała wojna prądów i napięć ... zawsze któreś będzie górą.

Dobrze kombinuję?
OOOps mój procek strajkuje ! - nie ma ochoty się zaprogramować :-(
Przespałem się z problemem i i procek przestał strajkować. Zaprogramował się bez problemu przez ICSP, ale zamiast 60 cm musiałem kabelek skrócić do 5 cm :-). Wszystkie napięcia dostał z programatora, gdy obsadzę całą płytkę spróbuję z dwoma napięciami ... co pierwsze się zdymi ?

73 JERZY SQ9RFC
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2012 16:28 przez SQ9RFC.)
02-01-2012 0:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
PIC programowanie ICSP - SQ9RFC - 02-01-2012 0:45

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości