Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HASDR czyli prawie SDR1000 Flex-radio
3Z6AEF Offline
Waldek
***

Liczba postów: 237
Dołączył: 27-06-2009
Post: #12
RE: HASDR czyli prawie SDR1000 Flex-radio
Coś Piotr zamilkł na dłużej - pewno, jak zwykle, nawał obowiązków i chroniczny brak czasu na zabawę... Sad
Ale żeby nie zapomnieć wątku: w załącznikach moja wersja zasilacza do HASDR Smile
Jest to w zasadzie skopiowana wersja ze stabilizatorami ciągłymi, jedynie dostosowana do posiadanych elementów
(transformatory zalewane TZ16,0/D i TEZ6,0/D firmy Breve-Tufvassons - do kupienia w TME) oraz nieco zmieniony
układ druku + trochę więcej kondensatorów odsprzęgających.
Projekt druku w moim ulubionym Sprint-Layout, PCB jednostronna, zrobiona żelazkiem Wink
İmage

.lay  HASDR_PowerSupply_3Z6AEF.LAY (Rozmiar: 113.19 KB / Pobrań: 959)
No cóż... Ponieważ inne projekty w toku czekają na brakujące części (a niektóre na... natchnienie Wink ) to wziąłem się za pakowanie do obudowy HASDR! PCB leżą polutowane i wstępnie uruchomione od 4 miesięcy - nie uruchamiałem jeszcze części nadawczej (docelowo ma być wbudowane PA 10..20W - pewnie G6ALU, czyli to, co ma być też w PIC-a-STAR Wink ) Obudowa zrobiona z kształtowników i blachy aluminiowej, a wierzch i dół stalowe z jakiegoś urządzenia.
İmage
W HASDR zastosowano mieszacz FST3253 napędzany przez AD9854 z zewnętrznymi komparatorami na DS90LV028 - jak w Oleg_9 Wink - oraz całkiem niezłe INA163UA i OPA2677U. Aby w pełni wykorzystać jakość dostarczaną przez taką konfigurację, trzeba mieć porządne przetworniki ADC i w ogóle dobrej jakości kartę dźwiękową Dodgy Znawcy tematu polecają np. E-MU 0202 albo podobnej klasy - ale to nie jest tanie, niestety... Sad Muszę chyba poszukać sponsora...
05-02-2010 0:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HASDR czyli prawie SDR1000 Flex-radio - 3Z6AEF - 05-02-2010 0:00

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości