Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odbiornik kryształkowy
SQ9RZI Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 403
Dołączył: 19-03-2010
Post: #7
RE: Odbiornik kryształkowy
Można prosić o jakieś zdjęcia tego odbiornika? Wink

A jeśli chodzi o młodzież to cóż... Ja zainteresowałem się radiem dosyć późno, bo w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, samemu będąc jeszcze wówczas dzieciakiem. Jednak to były zupełnie inne czasy - w telewizji było tylko kilka kanałów (satelitarna jakoś nie była zbyt popularna w okolicy, nie było więc "masy krytycznej" koniecznej do tego, by ruszyła "reakcja łańcuchowa" na zasadzie "widziałem u sąsiada, sam sobie kupię"). Telefon (ten na kablu...) trafił do mojej okolicy z wielkim opóźnieniem, bo właśnie na początku owej dekady (aż trudno uwierzyć, gdy pomyśli się, iż miało to miejsce w ponad sto lat po opatentowaniu go przez Bella).
Radio posiadało wówczas ten specyficzny klimat - włączało się je wieczorem na falach długich, średnich albo krótkich i słuchało się głosów transmitowanych z bardzo odległych miejsc.

Współczesne dzieciaki łatwo mi zrozumieć. One dojrzewają w zupełnie innym świecie - w epoce MacLuhanowskiej "globalnej wioski". Internet czy telefon komórkowy jest dla nich czymś naturalnym, podobnie jak natychmiastowy kontakt z ludźmi mieszkającymi w innej części świata. Siła oddziaływania "zwykłego radia" na tle tych wszystkich środków musi więc być mniejsza...

A z tym graniem na konsolach też bym nie przesadzał. Gdy byłem dzieckiem gry składały się z kilku pikseli udających postać głównego bohatera, fabuła stanowiła ledwie dodatek do zręcznościowej rozgrywki (lub nie istniała wcale). Po wielu latach przerwy w graniu postanowiłem kupić sobie konsolę (chociaż korzystam z niej rzadko, gdy mam ochotę na taki rodzaj rozrywki). Bardzo szybko zauważyłem, że coś się zmieniło w ciągu tych paru lat. Teraz gry komputerowe poszły w kierunku filmu, są w stanie przedstawiać fabułę w sposób o wiele dojrzalszy niż kiedyś. Kto wie, może rodzi się właśnie nowy rodzaj sztuki opowiadania historii? Przecież film w swojej wczesnej formie też opierał się ledwie na pokazywaniu banalnych scenek. Spadała na niego krytyka, oskarżano go o banalność i prymitywizm, a czym się ostatecznie stał?
11-12-2011 14:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Odbiornik kryształkowy - SP2QCA - 09-12-2011, 16:59
RE: Odbiornik kryształkowy - SQ9RFC - 09-12-2011, 18:27
RE: Odbiornik kryształkowy - SP1WSW - 10-12-2011, 15:32
RE: Odbiornik kryształkowy - SQ9RFC - 10-12-2011, 17:40
RE: Odbiornik kryształkowy - SQ9JXT - 11-12-2011, 10:55
RE: Odbiornik kryształkowy - SP2JQR - 10-12-2011, 17:53
RE: Odbiornik kryształkowy - SQ9RZI - 11-12-2011 14:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości