Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki program do pisania i programowania PIC24Fxxxxxx
SP4EJT Offline
Marcin
****

Liczba postów: 340
Dołączył: 06-05-2011
Post: #1
Jaki program do pisania i programowania PIC24Fxxxxxx
Pobawiłem się kilka tygodni zestawem uruchomieniowym z 8-bitową Atmegą32.
Robiłem przeróżne eksperymenty. Moim zdaniem ten mikrokontroler naprawdę wymiata jak na 8-bitowy rdzeń i 16MHz zegar. Aktualnie jestem w trakcie dopracowywania programu do obsługi syntezy DDS na dwóch AD9951 (VFO i BFO) z funkcją PBT między innymi (wkręciłem sobie funkcję PBT bo to podstawa usuwania zakłóceń od stacji pracującej z boku). Wracając do tematu, chciałbym pobawić się zestawem uruchomieniowym z mikrokontrolerem 16-bitowym, bo nie męczy się przy dużych liczbach tak jak 8-bitowy. O ile sie nie myle ATMEL nie ma 16 bitowych rdzeni, więc spojrzałem w stronę PICów dwudziestych czwartych Smile czyli PIC24Fxxxxxxxxxx. Utwierdziłem się w tym jak poczytałem że mnożą słowa 16bitx16bit i dzielą 32bit/16bit (16bit/16bit też oczywiście) w jednym cyklu zegarowym !!!! ATMEGA na pewno tego nie ma. A i cena jest "w dechę" moim zdaniem bo jest to kwota około 20zł za (PIC24FJ128GA010) 100 nóżkowy układ z zegarem 32MHz i 128kb na program !!!! - jak dla mnie pół darmo Smile
Na aledrogo wisi fajny zestaw, wiem że drogi, ale nikt nie mówił że ma być tanio. Ważne żeby było wesoło.
http://allegro.pl/zestaw-uruchomieniowy-...30000.html
I w końcu po długim wstępie główna treść postu :
Czy ktoś mi powie czy jest darmowe oprogramowanie (interesuje mnie szczególnie język C, dopiero potem ASM) dla z rodziny PIC24FJxxxxxx. Z Atmegą pracowałem na AVRStudio, który ATMEL daje jako pomoc w promocji swoich scalaków - zresztą to pomogło mi podjąć decyzję o wyborze pierwszego mikrokontrolera. Czy jest jakieś analogiczne oprogramowanie dla tych PICów ?
Nie chciałbym płacić za program po tym jak wydam 500 złociszy na płytkę do nauki.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2011 14:30 przez SP4EJT.)
20-10-2011 14:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Jaki program do pisania i programowania PIC24Fxxxxxx - SP4EJT - 20-10-2011 14:30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości