Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SQ6OXK - mały blog, czyli co teraz robię, czym się zajmuje
SQ6OXK Offline
Paweł
****

Liczba postów: 317
Dołączył: 23-06-2010
Post: #16
RE: SQ6OXK - mały blog, czyli co teraz robię, czym się zajmuje
Witam,

Nadchodzi wiosna, czas porządków, postanowień i nowych wyzwań.

Mnie też nie ominął ten wiosenny stan i postanowiłem wprowadzić w plan zakończenie prac nad transceiver-em.

Pomimo kilku rozpoczętych konstrukcji, wybór padł na PicAStar-a, pomimo, że elementy do niego zbieram od niedawna.
Na wybór, przyczynił się prosty fakt, okazało się, że części do jego wykonanie są w miara najszybciej do zebrania.
Dużą pomocą i impulsem okazały się części jakie otrzymałem wraz z obwodami drukowanymi (poza jedna płytką) od Zbyszka SP7EWL - który, zrezygnował z wykonywania tego radia.

W zestawie się główną płyta, płyta panelu przedniego, wzmacniacza 20W i filtrów LPF. Ze swojej strony dołożę wykonaną kiedyś płytką wzmacniacz 150W.
Poza tym były cewki, na filtry BFP, procesor DSP, układ kodeka, wszystkie poczwórne elektroniczne przełączniki, rdzenie i tranzystory do wzmacniacza 20W.

Był również filtr pośredniej, ale po jego zbadaniu dałem go do szuflady i czekam na nowy który idzie z południowej afryki (przesyłka czekam chyba na statek).
Oczekuje również na kwarc do generatora drugiej pośredniej (z Chin) i kilku pomniejszych elementów ze Stanów, Wielkiej Brytami i naszych Krajowych dostawców.

Pozostało jeszcze zamówić w Stanach lub Niemczech rdzenie toroidalne i dwu otworowe, transformatorki w.cz. 4:1 i bardzo nietypowe tranzystorki.

Chwilowo nawał pracy nie pozwala mi polutować tego co już mam, ze swoich zapasów. I jest płytki są prawie gołe.

O postępach będę informował tutaj w miarę wykonanych prac.
Kilka paczek już przyszło

Dostałem już filtry kwarcowe z Afryki Południowej - niestety nie doczytałem wcześniej w danych, że mają one większą rezystancję wej/wyj niż zaproponowany w dokumentacji wykonania radia. Nie tracę nadziei, myślę że uda mi poprzez zmianę kilku elementów zastosować go do mojej konstrukcji. Strona od pierwszego mieszacz to prosta przeróbka, wystarczy zmienić wartość jednego elementu, ale drugą strona od dwukierunkowego wzmacniacza, jest jak na razie dla mnie zagadką. Nie wiem dokładnie co to za układ dopasowania i jak on jest liczony.

Otrzymałem również z Korei rezonator kwarcowy dla procesora DSP i nietypowe stabilizatory z Wielkiej Brytami.

-------

Na płycie głównej pojawiło się ponad setka rezystorków, efekt niedzielnej rekreacji przy lutownicy.

Nadal jestem jeszcze przez zamówienie rdzeni i drutów do wykonania maści różny cewek potrzebnych do tej (i kilku innych) konstrukcji. Ponieważ trochę mi się ich zebrało opłaca mi się je zamówić bezpośrednio ze Stanów.
Dziś dotarły tranzystory MPSH10 z Wielkiej Brytani
Co Ciekawe z Polsce przesyłkę pocztowa z Wielkiej Brytani dostarczył GLS, a nie nasza ojczysta poczta
Przed momentem dotarły do mnie od Kolegi BG2RAQ kwarce 10.710 i 10.715 oraz z Farnell-a kondensatory NP0 do filtrów BFP.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage

--= SWL SP6-01-396 =--
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-03-2012 15:12 przez SQ6OXK.)
20-03-2012 15:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: SQ6OXK - mały blog, czyli co teraz robię, czym się zajmuje - SQ6OXK - 20-03-2012 15:58

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości