Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transceiver Youkits SK 1A Qrp SSB CW
SP5RF Offline
Robert
****

Liczba postów: 341
Dołączył: 13-03-2010
Post: #1
Transceiver Youkits SK 1A Qrp SSB CW
Dzień dobry.
Koledzy, kupiłem radio: Transceiver Youkits SK 1A Qrp SSB CW 40M

Jest doskonałe, ale na trzeci dzień się zepsuło. Przy zasilaniu z 10V działa normalnie i oddaje pełną moc, ale ma chodzić do 15V a przy 14 cichnie.
Winny jest stabilizator SMD 5V ale potrzebuję schemat żeby nie działać po omacku.
Ktoś może pomóc?

Frycz

73 Frycz SP5RF
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-09-2018 9:12 przez SP5RF.)
08-09-2018 9:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP5RF Offline
Robert
****

Liczba postów: 341
Dołączył: 13-03-2010
Post: #2
RE: Transceiver Youkits SK 1A Qrp SSB CW
No więc naprawione, podmieniłem stabilizator 5V i działa! Poprzedni miał nie dolutowaną masę i się chyba przegrzał.

Kilka słów o radiu: Jest proste, mądrze zaprojektowane, ma wewnątrz akumulatory, Odbiera dobrze, jest selektywne, leciutkie. Ma dobrze opracowane menu. Ma też wbudowany keyer. Ma szerszy zakres odbioru niż nadawania ale nadaje tylko 7 - 7,2 Poza tym zakresem można używać radio do ćwiczenia telegrafii. Odbiornik odbiera bez zmian od 6-15 V ale nadajnik przy 10V daje 6W a przy 14V daje 10W.
Jest doskonale zoptymalizowane, i gdyby taki Kajman czy Kacper powstały nie w domach /kuchniach pasjonatów tylko w firmach dysponujących prawdziwym zapleczem badawczym i zespołem inżynierów to wyglądały by właśnie tak jak to małe radyjko. Jest to co powinno być i nic więcej i nic mniej.... Nawet jest menu sterowania podświetleniem wyświetlacza NO -> AUTO -> YES

Jedynym jak na razie mankamentem jest taki lekki "tuk" podczas kluczowania słyszany w słuchawkach. Można się przyzwyczaić...

73 Frycz SP5RF
10-09-2018 11:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości