Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uwaga na odbiorniki EKD !!!!
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #1
Uwaga na odbiorniki EKD !!!!
Witam! Ostatnio trafiły do mnie trzy sztuki ( w tym mój osobisty) analogicznie uszkodzone. Po prostu pewnego dnia zapaliła sie ósemka na drugiej cyfrze czyli jedności MHz a w dwóch następnych na kolejnych cyfrach. Oczywiście odbiornik chodzi ale stroić za cholerę sie nie daje. Pierwsza diagnoza C-MOSy na układzie przestrajania! Otwieram pudło , wyciągam zespół na wierzch i oczom moim ukazuje sie obrazek: Cieniusieńki drucik z jakiegoś kabla linkowego wrzucony do układu pomiędzy płytki który zrobił zwarcie pomiędzy trzema końcówkami jednego z układów. Czyli - nie mam C-MOS-ów jest na razie po naprawie. Zabieram sie za następny... To samo! mój , jako trzeci, ten sam objaw... a jak myślicie? Też drucik! w taki sam sposób rzucony! Aby przypadkowo zrobić zwarcie.
TERAZ MAM SŁOWO DO UŻYTKOWNIKÓW TYCH URZĄDZEŃ:
Otwórzcie swoje pudła zanim jeszcze nic sie nie stało , weźcie "pyndzel" plus odkurzacz i porządnie tam posprzątajcie. Po prostu to jest chyba celowa robota poprzednich użytkowników. ... nie mamy pracy, nie mamy sprzętu po pies was j* bał wy też nie będziecie mieli... (!) Pomijam syf jaki tam zastaniecie po ingerencji zakładów remontowych. Oni sie zawsze śpieszą dlatego czasami nie posprzątają. można znaleźć np. tranzystor zapomniany i "latający " luzem po kasecie. Dlatego zalecam gruntowne sprzątanie plus wymiana akumulatorka na nowy. Uloty z tego starego potrafią zrobić spore szkody. To na razie tyle. Aha! Szukam C - MOS - ów. jak ktoś ma za dużo to poproszę o informację.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-04-2017 12:23 przez SP3SUZ.)
23-04-2017 12:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ4CTK Offline
Grzegorz
***

Liczba postów: 138
Dołączył: 13-07-2009
Post: #2
RE: Uwaga na odbiorniki EKD !!!!
....Aha! Szukam C - MOS - ów. "
Jakich i ile ;>
24-04-2017 15:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #3
RE: Uwaga na odbiorniki EKD !!!!
@SQ4TCK Dzięki za zainteresowanie. Jak pomierzę dobrze te odbiorniki to napisze co tam walnęło. mam dokumentacje ale symbole sa tak niewyraźnie napisane ze muszę płytkę odkręcić i przeczytać.
26-04-2017 22:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości