Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 23 Głosów - 4.26 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUSAREK DSP
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #1151
RE: HUSAREK DSP
Romku trzeba jeszcze przemyśleć kwestię opisu gniazda, gdzie podłącza się kluczowanie CW z komputera. W momencie jak wewnątrz radia zainstalowałem interface CAT nie ma już potrzeby kluczowania CW z komputera, bo załatwia to drugi port wirtualny interfejsu. Wówczas to gniazdo można wykorzystać na podłączenie najzwyklejszego klucza sztorcowego. Pozostaje podwójny opis lub zdecydowanie się na jedną z tych opcji. W pierwszym wypadku dałbym opisy: CW MAN. - CW KOMP/CW KEY - I/Q OUT

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2018 22:02 przez SP4LVC.)
19-06-2018 22:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP5BMP Offline
Janusz
****

Liczba postów: 601
Dołączył: 02-11-2010
Post: #1152
RE: HUSAREK DSP
Proponuję opisać KEY/PTT. Do gniazda tego przy pracy emisją CW można podłączyć klucz sztorcowy lub zewnętrzny automatyczny. Natomiast przy pracy na SSB to wejście służy jako PTT, gdzie można podłączyć np. pedał.
20-06-2018 6:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ2RH Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 75
Dołączył: 03-05-2010
Post: #1153
RE: HUSAREK DSP
Witam Janusz,
Które gniazdo masz na myśli czy to środkowe u mnie opisane jako CWC ?
73
Roman


(20-06-2018 6:54)SP5BMP napisał(a):  Proponuję opisać KEY/PTT. Do gniazda tego przy pracy emisją CW można podłączyć klucz sztorcowy lub zewnętrzny automatyczny. Natomiast przy pracy na SSB to wejście służy jako PTT, gdzie można podłączyć np. pedał.
20-06-2018 7:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP5BMP Offline
Janusz
****

Liczba postów: 601
Dołączył: 02-11-2010
Post: #1154
RE: HUSAREK DSP
Witaj Romku. Tak o tym gnieździe napisałem. pozdrawiam, Janusz.
20-06-2018 8:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ2RH Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 75
Dołączył: 03-05-2010
Post: #1155
RE: HUSAREK DSP
Dobry wieczór Koledzy,

Kosztorys na sitodruk grafiki na front panel i back panel dla HDSP, to 90 zł koszt przygotowania samej matrycy + koszt samego nadruku kolor biały na obu płytach 10 zł, metoda opłacalna przy dużej ilości. Ja w końcu zdecydowałem się na wykonanie nadruku na płytach HDSP metodą grawerską laserem CO2, koszt 25 zł za obie płyty czas oczekiwania z dnia na dzień.
W załączeniu zdjęcie (wykonane komórką, słaba jakość) oraz spakowany projekt front panelu i back panelu HSDP w Corelu X13, można z tym iść do jakiegoś zakładu usługowego świadczącego usługi grawerskie metodą laserową CO2 i tam złożyć zamówienie. Sprawdziłem i polecam.

73
Roman

İmage
.rar  Projekt grafiki FB HDSP.rar (Rozmiar: 34.24 KB / Pobrań: 600)
26-06-2018 0:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9KN Offline
Przemek
****

Liczba postów: 298
Dołączył: 18-10-2011
Post: #1156
RE: HUSAREK DSP
Romek możesz to wrzucić w postaci dxf/dwg? Ja spróbuje to wygrawerować mechanicznie....
26-06-2018 5:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ2RH Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 75
Dołączył: 03-05-2010
Post: #1157
RE: HUSAREK DSP
Witaj Przemek,

Proszę bardzo w załączeniu wyeksportowany do DXF/DWG (AutoCAD 2004) i spakowany projekt płyt FB HFDSP.
Jak byś potrzebował projekt backpanela z Twoim znakiem (Built in 2018 by SP9KN) daj znać puszczę na e-mail.
73
Roman


.rar  Projekt grafiki FB HDSP AutoCAD2K4.rar (Rozmiar: 168.6 KB / Pobrań: 616)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-06-2018 8:22 przez SQ2RH.)
26-06-2018 7:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9KN Offline
Przemek
****

Liczba postów: 298
Dołączył: 18-10-2011
Post: #1158
RE: HUSAREK DSP
Dzięki, mam trochę blachy, zaraz ją pomaluje na czarno i puszczę grawer na CNC wrzucę zdjęcie jak zrobię.
--------------------
Żeby nie zaśmiecać.... Mam płytki PCB do husarka wszystkie prócz (moduł radiowy, LPF,BPF) w tym nowe płytki zaprojektowane przez SP4LVC i SP9SNC.
Są to płytki:
- układ cyfrowej regulacji mocy PA
- nowa płytka antenowa
- płytka do emisji cyfrowych
- wzmacniacz m.cz. na tranzystorach.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-06-2018 11:11 przez SP9KN.)
28-06-2018 11:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #1159
RE: HUSAREK DSP
Drogą wyjaśnienia, bo to ja maczałem palce w projektowaniu tych płytek:
- układ cyfrowej regulacji mocy wyjściowej - płytka sterowana z magistrali I2C z przetwornikiem cyfrowo-analogowym MCP4726 i układem NE5532D, który ustala napięcie na tłumiku z diód PIN na płytce PA. Regulacja mocy odbywa się pokrętłem enkodera (inaczej gałką VFO), tak jak zamyślił to sobie konstruktor urządzenia.
- nowa płytka antenowa - ,,odchudzona" płytka pomiaru mocy z poprzedniej wersji Husarka analogowego. Na płytce nie ma elementów układu ALC, a jest jedynie mostek pomiaru fali padającej i odbitej, którego wyjścia podłączamy do modułu Disco. Zapewnia to wskazania SWR i mocy wyjściowej na bargrafie modułu Disco (po odpowiednim dobraniu elementów mostka pomiarowego).
- płytka do emisji cyfrowych - na płytce 2 separujące transformatory Critchley 9000 i PR-ki regulacyjne do ustalenia właściwych poziomów sygnału m.cz. z i do karty muzycznej komputera. Sygnał m.cz. OUT z TRX-a jest pobierany z drugiego wyjścia m.cz. płytki Disco. Bardzo duże usprawnienie pracy na radiu - szczególnie po doposażeniu TRX-a w płytkę CAT wg. projektu SP9HVW nakładaną na płytkę adaptera. Pozwala nagrywać i retransmitować sygnały z pasma, podawać CQ z komputera (zarówno na fonii, jak i CW) lub robić krótkie łączności przy użyciu makr popularnych programów logujących
, jak: HRD, Logger32 i inne.
- wzmacniacz m.cz. na tranzystorach - dodatkowy, odciążający wyjście m.cz. kodeka modułu Disco wzmacniacz m.cz. na parze komplementarnej z tranzystorami BC211/BC313 z przedwzmacniaczem na BC107. Jest to opcja alternatywna dla podobnej konstrukcji Józefa SP9HVW na układzie scalonym - możliwa do złożenia z elementów, które przeważnie ma pod ręką każdy konstruktor. Opcjonalnie można oczywiście zastosować inne, zbliżone parametrami tranzystory. Na płytce również transformator Critchley 9000 izolujący mostkowe wyjście m.cz. kodeka od masy wzmacniacza dodatkowego i TRX-a. ,,Wykop" wzmacniacza jest naprawdę super. Szeregowo z wejściem lub wyjściem potencjometru siły głosu (najwygodniej) proponuję dodać rezystor, którego wartość dobieramy tak, aby przy maksymalnie odkręconym potencjometrze wzmacniacz nie zaczynał produkować zniekształceń - u mnie ok. 22 Kom.

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-06-2018 14:32 przez SP4LVC.)
28-06-2018 18:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ2RH Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 75
Dołączył: 03-05-2010
Post: #1160
RE: HUSAREK DSP
Dobry wieczór,

Jak tylko zobaczyłem Husarka DSP prezentowanego przez kolegów w Burzenienie we wrześniu 2017, postanowiłem również zbudować to radio. Dzisiaj po 9 miesiącach powolnego działania w tym temacie mogę zaprezentować jakiś etap budowy tego radia. Do wyjścia w eter zapewne minie jeszcze jakiś czas, ale widać już przysłowiowe światło w tunelu. Prace mechaniczne w zasadzie już zakończone, na ten czas z tego co widać jeszcze na tymczasowych gałkach.
Wielkie podziękowania dla konstruktorów tego radia Janusza SP5BMP i Tomka Korniluka oraz wszystkich współudziałowców, również dla Bogdana SP4LVC za to, że zajął się przygotowaniem produkcji obudowy, co w znacznym stopniu przyspieszy prace wielu kolegom budującym to radio.

Vy 73
Roman

İmage
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-06-2018 1:41 przez SQ2RH.)
29-06-2018 1:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości