Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Materiał na termostaty!
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #1
Materiał na termostaty!
Koledzy! Ostatnio na rynku pojawiła się specjalna folia grzewcza na panele grzewcze podłogowe. Ja wiem o tym od przedwczoraj ale wiem że można zasilać napięciem 230V albo 12 lub 24 stałego. Pomyślałem sobie że jakby zrobić generator kwarcowy dla 1,2GHz dla przykładu a zamiast grzałki termostatu użyć arkusza takiej folii? Po prostu całość owinąć jak kanapkę , podłączyć termostat i zapakować w blachę ( obudowę) . Jak się na to zapatrujecie? Stosował to ktoś z Was? bo dla mnie osobiście zawsze największy ból sprawiały grzałki termostatu. Stosował to ktoś z Was? Może się wypowie? Cool
20-12-2015 15:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP2IPT Offline
Jakub
***

Liczba postów: 233
Dołączył: 01-03-2012
Post: #2
RE: Materiał na termostaty!
Nie ma to jak wywarzac otwarte drzwi, a pozniej mowic ze sa problemy http://www.dl6nci.de/ocxo.htm Wink
20-12-2015 18:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #3
RE: Materiał na termostaty!
Kubuś! To nie chodzi o wyważanie otwartych drzwi tylko o nowe technologie. Nawet termostat zbudowany przez tego krótkofalowca musi mieć grzałkę. U mnie przynajmniej ma inną niż pozostali. Koperta "na list" zbudowana z takiej folii jest tańsza jak szlifowanie i frezowanie aluminium. Nie trzeba kombinować z umieszczaniem kwarcu w "specjalnym miejscu" tylko wszystko zawinąć i zasilić bez względu na kształt płytki. Jak używasz tego to podziel się wrażeniami, bo nie sztuka odgapić wszystko od Niemców. Co to już na DB6NT świat się skończył?
20-12-2015 18:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP2IPT Offline
Jakub
***

Liczba postów: 233
Dołączył: 01-03-2012
Post: #4
RE: Materiał na termostaty!
To akurat jest DF9LN, a nie DB6NT Smile

Uzywam w praktycznie wszystkich OCXO, bardzo dobrze sie spisuje. Jako grzalke uzywam po prostu plaskownika Al szerokosci 20 czy 30 mm. Nacialem sobie kiedys tego pilka i juz Smile Plytki z generatorem przyklejam na zywice epoksydowa. Jak narazie dziala i to calkiem dobrze Smile)
Zaleta jest spora pojemnosc cieplna, ktorej nie uzyskasz folia.

Tak czy siak to ma sens tylko dla kwarcow na 60 stopni, do 40 stopni nie warto tracic czasu - faktycznie 6NT ma za troche ponad 10 euro gotowa grzaleczke, ktora montuje sie na HC49. Przy wlasnorecznym wykonaniu materialy pochlona wiekszosc tej kwoty. Za 5 PLN szkoda czasu, lepiej robic lacznosci Smile

pz
20-12-2015 19:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #5
RE: Materiał na termostaty!
Ja bym mimo wszystko spróbował. Tylko muszę znaleźć kogoś kto to kładzie. Ostatnio zajmuję się energetyką przez duże E.Ale jak wracam do domu to mam po prostu dość. Więc wszystko leży odłogiem na razie. Ale taki termostat na folii to bym jeszcze popełnił. Najlepszego na święta! Cool
20-12-2015 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości