Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam Szanownych Kolegów :)
SP5MET Offline
Tomek
**

Liczba postów: 74
Dołączył: 25-02-2015
Post: #1
Witam Szanownych Kolegów :)
Szanowni Koledzy,

Z racji iż w końcu się zarejestrowałem na forum, chciałbym się przywitać i przedstawić.
Kilka słów o mnie.
Mam na imię Tomasz na drugie Sebastian a ostatnio nadane mi zostało „imię” trzecie – SP5MET.
Mam 37 lat i mieszkam w peryferyjnej części Warszawy.
Mam nadzieję iż to że otrzymałem znak z prefiksem ze starej grupy nie będzie źle widziane u młodego stażem radiooperatora.
Zależało mi na sufiksie, znak w tej postaci był wolny i chyba nie jest z „odzysku” po SK.

Krótkofalarstwem interesuję się od prawie 20 lat, głównie jako nasłuchowiec.
Doświadczenie w łącznościach mam na razie niewielkie. Był okres w moim życiu w którym gościłem w klubach krótkofalarskich. We własnym zakresie pracowałem na SSB korzystając z pasma 11m co umożliwiło mi nawiązanie wielu ciekawych, dalekich łączności.

Zajmuję się m. in. elektroniką, radioelektroniką, mam trochę wiedzy i praktyki z zakresu konstrukcji
anten KF i UKF. Z „cyfrówki” się dokształcam Wink lepiej już chyba znam się na lampach.

Co do sprzętu obecnie posiadanego to obecnie jest to antena LW- 27m dopasowana 4:1 mieszcząca się między dachami 2 piętrowych bloków mieszkalnych. Na zakres UKF chwilowo jest to antena szerokopasmowa typu DISCONE mieszcząca się na budynku w którym mieszkam. Mam trochę urządzeń odbiorczych, większość z nich to konstrukcje własne.
Z urządzeń nadawczo-odbiorczych posiadam ręczne duobandery 2m/70cm oraz jestem w trakcie składania TRX „PILIGRIM” bazując na bloku głównym w wersji SMD zakupionym w „DW Radio”. Resztę wykonać chcę samodzielnie. Z Waszą pomocą na pewno się uda i może w końcu będę słyszalny. Na razie tylko słyszę i zdaża się że słyszę niektórych z Was własnie Cool

Pozdrawiam i przepraszam za może przydługą prezentację.

Tomek
SP5MET
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-03-2015 16:07 przez SP5MET.)
07-03-2015 16:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9FKP Offline
Piotr
*****

Liczba postów: 1,248
Dołączył: 28-06-2009
Post: #2
RE: Witam Szanownych Kolegów :)
Jeśli wiesz, z której strony trzyma się lutownicę to dobrze trafiłeś. Prefiks nie ma znaczenia, Twoje osiągnięcia powiedzą o Tobie dużo więcej niż prefiks. Zatem: wszystkiego dobrego i witaj na Forum.
07-03-2015 17:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości