Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(O)budowa modułowa
SP3NYF Offline
Zbyszek
***

Liczba postów: 163
Dołączył: 06-12-2009
Post: #1
(O)budowa modułowa
Chodzi za mną od dawna pomysł, który zacząłem realizować, ale ilość wolnego czasu, którym dysponuję, jest taka, że nie wiem kiedy skończę....
Dlatego opiszę pomysł, może ktoś skorzysta.

Jak każdy szanujący się konstruktor, oprócz małych lutowań, chciałem skleić trochę porządniejszego trx-a niż Antek, Taurus itp.
Po przejrzeniu różnych konstrukcji, zdecydowałem oprzeć na CDG2000. Ale, wiadomo, motorem wszelkich działań, jest eksperyment. Dlatego chciałem wykonać konstrukcję modułową. Oczywiste było dla mnie, że muszę mieć dużą obudowę i tanie, powtarzalne moduły. Aspekt ekonomiczny jest dla mnie mocno istotny.
Przeglądając moje zasoby, odkryłem, że najgorsza część dla konstruktora - mechanika obudowy, jest w 80% dostępna od ręki.
Przygotowałem sobie do wykorzystania starą obudowę typu desktop od PC-ta. Pomysł na moduły, to obudowy od uszkodzonych napędów CD i DVD. Zarówno takie obudowy od PC-tów jak i od CD, są łatwo dostępne do tego stopnia, że za darmo nikt ich nie chce brać. Ja wziąłem :-)
Podaję link do moich szkiców (bo trudno to nazwać materiałami) na ten temat.
Mam nadzieję, że pomysł się przyda...
http://sp3nyf.itserwer.pl/pomoce/obudowy.pdf
http://sp3nyf.itserwer.pl/projekty/klon/1.jpg

Pozdrawiam

Zbyszek
sp3nyf
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2009 23:27 przez SP3NYF.)
07-12-2009 23:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ4RBC Niedostępny
Robert
*

Liczba postów: 28
Dołączył: 19-08-2009
Post: #2
RE: (O)budowa modułowa
Pomysł dobry. Przez chwile też miałem wykorzystać obudowe CD.
Wolałem sam zaprojektować i zrobić obudowe do tarusa, jak i do miernika. O to kilka fotek. İmage İmage İmage İmage
08-12-2009 0:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP3NYF Offline
Zbyszek
***

Liczba postów: 163
Dołączył: 06-12-2009
Post: #3
RE: (O)budowa modułowa
Obudowy wydziergałeś śliczne.
Nie każdy ma takie zdolności, ja nie mam :-)
A poza tym nie wszystko pasuje do obudowy po CD-ROMie. Ale czasami przydaje się mieć taki półprodukt. Zwłaszcza, jak mamy ochotę mieć linię ładnych małych obudów i nie mamy za dużo zdolności do mechaniki.

Dodatkowym argumentem jest możlwość wykorzystania istniejącego, znormalizowanego gniazda zasilania a w przypadku użycia jako modułów do eksperymentalnego transceivera - wykorzystanie gniazd szyny AT-BUS jako gotowych gniazd sterujących i komunikacyjnych.

Zbyszek
SP3NYF
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2010 15:57 przez SP3NYF.)
08-12-2009 22:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości