Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam
SQ9RNZ Offline
Mirek

Liczba postów: 3
Dołączył: 25-01-2014
Post: #1
Witam
Najwyższa pora przywitać się i przedstawić. Na imię mam Mirek, QTH Chorzów loc. JO90LH, krótkofalarstwem interesowałem się już jako nastolatek (dzieścia lat temu). Nasłuchiwałem i nadawałem w klubie SP9KMJ w Katowicach Załężu (przy Hucie Baildon) dzisiaj nie ma już ani tego klubu, ani huty... Potem była długa przerwa: studia na "Polibudzie" w Gliwicach, rodzina, praca etc. Na "stare lata", postanowiłem jednak wrócić do starego , zapomnianego nieco hobby. W listopadzie ub. roku zrobiłem licencję i od grudnia mam wymarzony od lat znak SQ9RNZ Smile Kupiłem sobie na dobry początek dwupasmowego ręczniaka Midland CT-790. Potem mobilową antenkę 5/8 i 1/2 lambda. A potem... stwierdziłem, że warto byłoby coś samemu "podłubać". Na początek zmajstrowałem prosty dipol 1/2 lambda na pasmo 2m, potem J-kę też na 2 m wg projektu SP6LB.
Dla Kolegów z tego forum, to na pewno żadna rewelacja, ale ja się cieszę z każdej własnoręcznej konstrukcji zwłaszcza przy praktycznie zerowym wyposażeniu w sprzęt pomiarowy. Zastanawiam się w jaką stronę konstrukcyjnie pójść? Będę wdzięczny za Wasze podpowiedzi, lutownicy się nie boję Smile Pozdrawiam.
04-08-2014 22:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9LE Offline
Michał
*

Liczba postów: 11
Dołączył: 21-02-2013
Post: #2
RE: Witam
Witaj Mirku - zna kojarzę z Beskidka.

Pozdrowienia z Sosnowca.

Pozdrawiam
Michał - SP9LE
12-08-2014 7:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ9RNZ Offline
Mirek

Liczba postów: 3
Dołączył: 25-01-2014
Post: #3
RE: Witam
Witaj Michale,

Pamiętam. Jedna z moich pierwszych QSO (dokładnie 3.) była właśnie z Tobą.
Pozdrawiam

Mirek
12-08-2014 8:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości