HomeMade
PICASTAR - zaawansowany home made - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: PICASTAR - zaawansowany home made (/thread-55.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: PICASTAR - zaawansowany home made - SP2NBC - 12-01-2011 1:05

Pliki gerber do DSP


RE: PICASTAR - zaawansowany home made - SP4D - 09-03-2011 12:55

Rolleyes Witam wszystkich. Jestem tu pierwszy raz. Nic się w temacie PICASTARA nie dzieje, a na moim warsztacie tak, wiec postanowiłem się tu ujawnić.
Kilka słów o sobie. Pierwsza łączność ze stacja amatorską SP4AZS miałem chyba w 1967 roku. Jako Rx odbiornik radiowy i nadajnik generator samowzbudny na lampie 3S4T z mikrofonem węglowym w obwodzie anteny.
Oczywiście licencji w tym czasie nie miałem, wiec znak sobie wymyśliłem.
Wracam do tematu PICASTARA. Zaprojektowałem pod Eagle płytkę wyświetlacza LCD wg DL4JAL, jest to BIG LCD z uwagi na to że, sporo lat na karku, oczy słabe i wzrok się nie poprawia, a wręcz pogarsza. To tyle jak na pierwszy raz 73. Jurek


RE: PICASTAR - zaawansowany home made - SP2NBC - 12-04-2011 13:28

Płytki PCB do DSP picastar-a wykonane w kraju.
Gdyby mieć pliki gerber do pozostałych modułów nie widzę problemu aby wykonać je w SP


RE: PICASTAR - zaawansowany home made - SP3NYF - 12-04-2011 13:41

Zdzisław, ja kiedyś przekopałem wszystko co mi przyszło do głowy w celu znalezienia czegoś co by pozwoliło na zrobienie płytki TrxAvrB, ale nie zna;lazłem (co nie znaczy,że nie ma).
Nawet myślałem, żeby ją może jakoś odtworzyć z tych danych, które są na stronach projektu (zdjęcia), ale to mnóstwo pracy bez gwarancji sukcesu.
Chyba, że ktoś z SP ma taką płytkę jeszcze nie polutowaną, wtedy można by odtworzyć skanując.


RE: PICASTAR - zaawansowany home made - SP2NBC - 14-04-2011 12:08

Znalazłem pliki gerber płytki PCB TrxAvrB z procesorami ATmega2560

Zdzisław
SP2NBC


RE: PICASTAR - zaawansowany home made - SP5TAA - 14-04-2011 16:20

Witam was,

Ździsław gratuluję wytrwałości i życze powodzenia...
z takim zacięcie to wierzę,ze dobrniesz do pomyślnego końca.
Gdyby ktoś ,,zapuszczał" te płytki to ja jestem chętny na jedną sztukę,
tak ,,na wszelki słuczaj".

Witek sp5taa.


RE: PICASTAR - zaawansowany home made - SP3NYF - 14-04-2011 20:38

Fajnie, że są Gerbery (nie wiem jak ja szukałem, że nie znalazłem), może coś się uda zorganizować.
Ja nie mam niestety żadnego doświadczenia z jakąkolwiek firmą od płytek, ale chętnie bym się pisał na jedną sztukę, gdyby była jakaś akcja.
Właśnie TrxAvrB.


RE: PICASTAR - zaawansowany home made - SP2NBC - 15-04-2011 12:13

Płytki do DSP zleciłem wykonanie firmie Merkar. Zaskoczyło mnie ich podejście ponieważ te trzy płytki potraktowali jak jeden projekt. Jakość wykonania również bardzo dobra. Z napływających informacji wynika że jest 5ciu chętnych na PCB do TrxAvrB.

Zdzisław
SP2NBC


RE: PICASTAR - zaawansowany home made - SP3NYF - 15-04-2011 20:21

No to już jest trochę chętnych. Cena w Merkarze za 1 dm kw. spada poniżej 4 sztuk, a następną granicą jest 12 sztuk.
Postaram się znaleźć czas we wtorek lub środę i skonsultować z nimi możliwość wykonania płytek na podstawie podesłanych przez Zdzisława plików. Wcześniej nie dam rady.
A w międzyczasie można by się chyba przymierzyć do listy chętnych. Ale to chyba w dziale Minigiełda?


RE: PICASTAR - zaawansowany home made - SQ9RFC - 15-04-2011 21:19

Proszę mnie dopisać do listy chętnych.
73 SQ9RFC