HomeMade
Sterownik przemiennika - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Forum Praktyczno-Techniczne HomeMade (/forum-1.html)
+--- Dział: Projekty Grupy HomeMade (/forum-44.html)
+--- Wątek: Sterownik przemiennika (/thread-482.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Sterownik przemiennika - SQ6ADE - 24-10-2010 10:00

Z drugim RX też pomysł tyle że dochodzi następna antena - bo jak dasz jakąś prowizorkę to zasięg zdalnej obsługi zmaleje.
Należy pamiętać że jeśli streownik potwierdza odebranie komendy przez TX to warto to usłyszeć.


RE: Sterownik przemiennika - SQ9MDD - 24-10-2010 10:50

Kluczem jest odbiornik radia nadawczego, nie jest potrzebna odrębna antena. A potwierdzenie wykonania komendy w postaci innego rodzaju beep'a dla OK i dla ERROR.
Myślałem też o mute jeśli korzystamy z wejścia przemiennika do jego sterowania. Można zacząć blokować tor audio w momencie gdy dwa, trzy pierwsze poprawnie zdekodowane tony pasują do wzorca. Minusem będzie przerzucanie na wyjście wszystkiego co nie pasuje.


RE: Sterownik przemiennika - SQ6ACM - 25-10-2010 8:39

W Brzegu na przemienniku były motorolki. Przy odpowiednim zaprogramowaniu selectV mozna wyslac komendę z innej motorolki lub z telefonu z aplikacją ToneTool a w motce ustawić call allert to spowoduje podanie stanu na wyjściu akcesorii. To juz jest wystarczajace aby z tym zrobić coś i wykozystać do zdalnego wył. przemiennika. SelectV możemy tak ustawić, że dostaniemy odpowiedź przyjecia komendy. Dobrym sysytemem jest MDC1200, gdzie sterownie jest juz cyfrowe a nnie za pomoca sekwencji tonów. Tak mielismy to w Brzegu zrobione. Poza tym zdalny pulpit w komputerze echolinkowym podpietym do przemiennika, też taje możliwości przy aplikacji echorepeat.

pozdr. tomek


RE: Sterownik przemiennika - michalna - 04-11-2010 0:11

Witam Podczas kompilacji 2.4n wyskakuje w bascom błąd Error 344 line 278 Program will overwrite bootloader możecie pomoc. I jeśli chodzi o programowanie czy możecie podac jak powinny byc poustawiane lock bity h fuse l fuse e fuse w programie khazama z jakimś wyjaśnieniem ponieważ kilka razy sie uda zaprogramować a potem sie blokuje chyba lock bitem jak przestawie częstotliwość bo program chodzi mi tylko na 1mhz jak przestawie na 4 mhz internal to sie blokuje z gory dziekuje Michał


RE: Sterownik przemiennika - SQ9MDD - 05-11-2010 22:18

(04-11-2010 0:11)michalna napisał(a):  Witam Podczas kompilacji 2.4n wyskakuje w bascom błąd Error 344 line 278


Ja używam Bascom-AVR'a i zaznaczyłem opcję optymalizacji kodu podczas kompilacji co wyraźnie skraca kod wynikowy, jeśli nie masz tej opcji w swoim kompilatorze mogę Ci przygotować wsad tylko napisz jaki ma być znamiennik.

(04-11-2010 0:11)michalna napisał(a):  I jeśli chodzi o programowanie czy możecie podac jak powinny byc poustawiane lock bity h fuse l fuse e fuse...
U mnie jest tak jak na zrzucie ekranu....

[attachment=1781]

Odezwij sie na GG jeśli będzie potrzebna pomoc.


RE: Sterownik przemiennika - SP1WSY - 12-11-2010 3:16

Witam kolegów znalazłem tę strone niedawno, temat poruszony jest dla mnie interesujący, od dawna borykam się z tym problemem.Materiały na ten temat które znalazłem w tym temacie są szczątkowe i ktoś kto niejest programistą nied sobie rady. Przedstawione projekty według mnie są ciekawe.Obecnie wymaganie UKE oraz urzytkownikóe są: zdalne sterowanie, otwieranie tonem 1750hz ,CTSS-em . Tym ostatnim udało się zrobić na TTL-ach np.SR1WX SR1RG.Podsunięto mi pomysł ażeby skrosować przemienniki pomysł ciekawy strona radiowa to "pryszcz" tylko sterowanie???


RE: Sterownik przemiennika - SQ6ADE - 12-11-2010 10:05

Jeśli chcesz dołożyć do istniejącej konstrukcji samo sterowanie kilkoma funkcjami via np. przekaźniki to nie omieszkam się trochę podlansować podając linka do starej konstrukcji:
http://www.aprs.pl/ftp/reseter.zip


RE: Sterownik przemiennika - SQ6ADE - 19-11-2010 22:45

Jeszcze ciekawostka:
L I N K


RE: Sterownik przemiennika - SP1WSY - 23-11-2010 9:49

Ciekawe rozwiązanie tylko kto będzie płacił za karte SIM minimum dycha miesięcznie.


RE: Sterownik przemiennika - SQ6ADE - 23-11-2010 12:56

A niekonioecznie - słyszałeś o sieci PLAY ?
Raz w roku doładowako za dyche i szlus.