HomeMade
Wyposażenie domowego RF Lab - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Forum Praktyczno-Techniczne HomeMade (/forum-1.html)
+--- Dział: Warsztat Radioamatora (/forum-40.html)
+--- Wątek: Wyposażenie domowego RF Lab (/thread-465.html)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Wyposażenie domowego RF Lab - 3Z6AEF - 20-09-2011 18:55

No - w końcu trochę posprzątałem (tak!) i mogę pokazać swój "kącik majsterkowicza"... Smile

[attachment=3751]


RE: Wyposażenie domowego RF Lab - SP6IFN - 20-09-2011 21:59

EEeeeTam...zaraz posprzątałeś
Ja tam wolę "tfurczy" bałagan.....przynajmniej wszystko jest "pod ręką".
Dlatego też nie wstawiam zdjęcia...bo mnie tam nie widać! Tongue
Rysio!


RE: Wyposażenie domowego RF Lab - SP3RAF - 21-09-2011 22:38

Tak patrzę na zdjęcia i już sam nie wiem... Czy mnie oczy mylą, czy Koledzy SP9MQH, SP9FKP, SQ1FTB i SQ6ADE mają tą samą piwnicę? Nie, no spoko chłopaki, jak mieszkacie razem to przecież nic mi do tego Tongue Ja nie pokażę nikomu mojej piwnicy i tego co w niej mam. To znaczy, mógłbym to zrobić, ale po co. Później musiałbym wszystkich zabić Big Grin


RE: Wyposażenie domowego RF Lab - SP1CWL - 21-09-2011 23:23

Moja oaza spokoju.


RE: Wyposażenie domowego RF Lab - SQ9MDD - 27-09-2011 21:27

No to i ja pokażę moje "Tajne Laboratorium" ...zazdroszczę kolegom przestrzeni.

[attachment=3797]

A Tutaj mała wycieczka filmowa po moim królestwie.


p.s. Jurek mnie namówił...


RE: Wyposażenie domowego RF Lab - SQ6OXK - 09-10-2011 21:52

He he, a ja się zastanawiam, ile z tego wyposażenia jest używane?

Co z tego, że się coś ma jak od lata nie korzysta się z tego? Bo albo zastąpiło to inne nowsze, albo od lat jest rozkalibrowane lub uległo awarii.

Historia: Odwiedzam kolegę, stoją cztery oscyloskopy na półce, jeden nie ma wysokiego, drugi jest tylko do 5Mhz, trzeci ma uszkodzoną podstawę czasu, w końcu czwartym można coś zobaczyć choć po 20 minutach nagrzewa się i wysokie zanika.

Ładnie wyglądają na półce, laik otworzy usta i się zachwyci ilością, a dla mnie do złom skoro nie można z niego skorzystać.

Wole Ryśku Twój kącik, w którym masz to co jest potrzebne (fajne miejsce na radiostacje) niż wielkie muzeum w który są tylko "atrapy".

Odezwą się pewnie głosy, czemu ja się nie pochwale. Odpowiedź jest prosta, bo nie mam czym. Moja pracownia jest dopiero przygotowywane, zarówno jej wyposażenie jak i miejsce docelowe, a obowiązki rodzinne nie pozwalają kupić wszystkiego naraz.

-------

Ryśku! To z kanałem 9 to CB? Czy radio do APRS-a?. Czemu masz w laptopie co niektóre czarne klawisze?

Uwaga!. Nie naśmiewam się, ani nie krytykuje nikogo konkretnie, na pewno zdobycie kiedyś tego sprzętu też wymagało trochę poświęceń lub umiejętności.


RE: Wyposażenie domowego RF Lab - SQ8Z - 09-10-2011 23:37

Usmialem sie do lez ;-)
Pawel, ;-) w sumie troche racji masz.... kiedys sie na tym wlasnie zlapalem.... pol tony wszystkiego... (tyle ze u mnie wszystko dzialalo) i co z tego????
Skoro tak naprawde to tylko miernik Freq i oscyloskop do 100mhz Tektronix byly uzywane.... reszta to samorobki, OZ2CPU, VNA, tester polprzewodnikow i inne drobiazgi.... zwinalem ten szmelc kilka lat temu i.... mam dooozo miejsca a robie wiecej niz kiedykolwiek ;-).
Ale fajnie popatrzec na skrzynki "z dusza" choc to moze troche muzeum ;-).
Co do starych gratow... nie do konca masz racje, miernik L i Q Rohde&Schwarz mimo swoich 40 lat nadal jest o.k. ;-).
Kiedys wiele lat temu dostalem w prezencie generator lampowy tej firmy ( chodzil do 20MHz) ....pochodzil z lat 50.tych ubieglego wieku...zdziwilbys sie jak byl dokladny ;-).
Nie wszystko co stare juz sie nie nadaje.... ;-)
pozdrawiam

Krzystof SQ8Z


RE: Wyposażenie domowego RF Lab - SQ9MDD - 10-10-2011 8:10

Hej.
To z 9-tką to FTL-7011 i pracuje jako węzeł echolink (EL-415722), jeszcze poluję na w miarę tanie FTL-2011 to będzie i APRS z tej samej anteny.
A klawisze w lapku czarne bo to naklejki z prawidłowymi znakami. Ta klawiatura oryginalnie była niemiecka.


RE: Wyposażenie domowego RF Lab - SQ6ADE - 10-10-2011 11:38

(09-10-2011 21:52)SQ6OXK napisał(a):  He he, a ja się zastanawiam, ile z tego wyposażenia jest używane?

Pół biedy jak stoi na półce a właściciel umie się tym posługiwać.
Gorzej jak niektórzy amatorzy opychają półki aparaturą a nawet nie
wiedzą jak co działa Smile
No ale przecież fajnie wygląda w galerii www albo na kueselce Smile


RE: Wyposażenie domowego RF Lab - SP3LX - 15-10-2011 20:00

Po dwóch dniach prac porządkowych mogę przedsawić swoje RF Lab Cool