HomeMade
Sprint Layout - przelotki - pliki gerber - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/forum-63.html)
+--- Wątek: Sprint Layout - przelotki - pliki gerber (/thread-4500.html)



Sprint Layout - przelotki - pliki gerber - SQ1GYQ - 10-02-2024 17:47

Witajcie

Mam problem zagwozdkę , zaprojektowałem sobie płytkę PCB w programie SPRINT Layout , płytka ok. Generuje plii grbery i nieby wszystko się generuje a jednak mam wrażenie że brakuje pliku z przelotkami. Nie wiem może się mylę czy taki plik powinna być dostarczony do wytwórni płytek , mi się wydaje że tak bo na jakiej podstawie będą wiedzieli że tam są przelotki ?

Wiem że na grupie są fachowcy którzy robili grube projekty np. Husarek , w tym programie i na podstawie ich projektu powstały płytki drukowane w których były przelotki.

Może mi podpowiecie jak to ma wyglądać , firma gdzie chce zlecić to JLCPCB , chyba że może polecicie jakąś inna firmę

Z góry dzięki za pomoc


RE: Sprint Layout - przelotki - pliki gerber - SQ9MTS - 10-02-2024 18:12

'FILE' EXPORT' 'DRILL DATA' ......


RE: Sprint Layout - przelotki - pliki gerber - SQ1GYQ - 11-02-2024 0:25

ale że co informacja o przelotkach zawarta jest w pliku wierceń ?


RE: Sprint Layout - przelotki - pliki gerber - SP9LVZ - 11-02-2024 10:30

Tak, jak pisał kolega Czesław. Jest w pliku wierceń. Przelotka to nic innego jak otwór co cechach: through pad i jednocześnie thermal pad. Ustalasz średnice tego otworu i tyle.
Musisz tylko uważać, by przebijały one ścieżki masowe po obu stronach a nie wbiły się w inne ścieżki, np. przy kopiowaniu większej ilości przelotek na raz. Ja raz tak miałem, ale program przy tworzeniu gerberów mi to wykrył i zignorował taką jedną przelotkę.


RE: Sprint Layout - przelotki - pliki gerber - SP9OYN - 11-02-2024 11:26

(11-02-2024 0:25)SQ1GYQ napisał(a):  ale że co informacja o przelotkach zawarta jest w pliku wierceń ?
Dokładnie tak. Po wejściu do Export ->Drill data masz opcje jak na załączniku.