HomeMade
Trx Wolf - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: Trx Wolf (/thread-4266.html)



RE: Trx Wolf - SP7GRV - 27-07-2023 9:22

Witam.
Pod enkoder można też wyciąć otwór w płycie front unit co nie koliduje ze ścieżkami i odległość regulować na tulejkach , tak jak ja to zrobiłem i problm z przedłużeniem osi odpada.


RE: Trx Wolf - SP3JDZ - 27-07-2023 10:24

(27-07-2023 9:22)SP7GRV napisał(a):  Witam.
Pod enkoder można też wyciąć otwór w płycie front unit co nie koliduje ze ścieżkami i odległość regulować na tulejkach , tak jak ja to zrobiłem i problm z przedłużeniem osi odpada.

W wersji 3,5 cala (FRON-UNIT rev9) nie ma takiej możliwości. Jest kolizja także z gniazdem na kartę SD i oryginalny enkoder musi być na tulejkach co jeszcze bardziej odsuwa go od płyty czołowej.

pozdrawiam
Witek.


RE: Trx Wolf - SP7GRV - 27-07-2023 12:21

Tak zgadza się wersja 3,5 odpada , ja miałem na uwadze wersję 7" , nie ma problemu jak ktoś ma dostęp do dorobienia przedłużenia osi enkodera , bo na tym sprzęgiełku co jest w komplecie z enkoderem to to wszystko lata.
Pozdrawiam Bogdan.


RE: Trx Wolf - ELKA - 28-07-2023 12:51

Można wyciąć okrągły otwór w płytce FRONT 7", taki o średnicy enkodera. Enkoder jest wtedy przykręcany do płyty czołowej. Zaletą jest także zmniejszenie głębokości płytki frontpanel bez pozbywania się obudowy z enkodera (piszę o chińskich). Można także poszukać mniejszego enkodera.
Sorry, przegapiłem post SP7GRV, który wcześniej o tym napisał.


RE: Trx Wolf - SQ5MGA - 31-07-2023 1:04

Cześć,
W załączniku przedstawiam obudowę do Wolfa 7" jaką wykonał dla mnie kolega Roman. Jeśli ktoś z Was byłby zainteresowany zamówieniem takiej obudowy może się kontaktować z kolegą Romanem pod adresem e-mail: modelarz66@gmail.com

Pozdrawiam
Wojtek SQ5MGA


RE: Trx Wolf - SP5CGI - 06-08-2023 12:53

Witam
Po ustawieniu czasu UTC lub miejscowego, po synchronizacji WiFi czas przestawia się na Moskiewski.
Czy jest możliwość wyłączenia tej "przypadłości"?


RE: Trx Wolf - SP7GRV - 07-08-2023 21:29

Maćku a czy ustawiłeś w Menu - WIFI Settings -WIFI Timezone ?


RE: Trx Wolf - SP5CGI - 07-08-2023 22:50

Oczywiście że nie!!!
Wydaje mi się że we wcześniejszych wersjach programu nie było tej zakładki.
Myślałem że QTH LOKATOR załatwi sprawę.
Dziękuję za podpowiedź.


RE: Trx Wolf - SP9HVW - 17-08-2023 1:02

Zmontowałem układ do pomiaru metodą NPR (współczynnika mocy szumów) jest to metoda która pojawiła przy pomiarach odbiorników cyfrowych SDR.
Generator szumów - wzmacniacz 10 dB , notch filtr z filtrem pasmowym, skalibrowany tłumik. Pomocne były opracowania W7ZOI, OE3HKL, DC4KU, I2VGO.
Pomierzyłem tą metodą IC7300 - który jest trscv SDR i ma podobną konstrukcje. Na wejściu IC7300 jest 14 - bitowy przetwornik A/D LTC-2208 w Wolfie jest 16 bitowy. Pomiar zrobiłem bezpośrednio wchodząc z sygnałem ( pomijając stopień RF) na Main unit- J8 - IC7300. Wynik pomiaru to NPR 62 dB . Tak samo wchodząc sygnałem na wejście motherboard - J10 - ADC WOLF pomierzony NPR - 57 dB.
Zastanawiam się czy kupiony na ali - LTC 2208 - jest przetwornikiem 16 bitowym.
Zakup u markowych przedstawicieli wiąże się z większym wydatkiem ale ten element decyduje o maksymalnych parametrach trscv. Zamieszczam zdjęcia urządzenia i obliczenia.
Pozdrawiam Józef


RE: Trx Wolf - SP9HVW - 12-09-2023 20:42

W Burzeninie miałem możliwość zrobienia pomiaru Wolfa od Maćka SP5CGI. Wynik NPR był taki sam ( LTC 2208 Maciek kupił w Mauserze ) i wg mnie są to ADC - 14 bitowe - wynik porównywalny do IC7300 gdzie siedzi LTC2208 - 14 bitowy.
pozdrawiam Józef