HomeMade
Trx Wolf - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: Trx Wolf (/thread-4266.html)



RE: Trx Wolf - SQ4CTM - 31-05-2023 9:12

Witam Wszystkich Wolfowiczów mam pytanie, jaki program koledzy używają do emisji cyfrowych np. do FT4 RTTY ???? Oraz jak można skonfigurować taki program z WOLFEM ????


RE: Trx Wolf - SQ7BCN - 31-05-2023 19:55

Andrzej, Reset jaki opisał Witek nie resetuje ustawień WiFi, jest w MENU opcja Reset WiFi - o tym pisałem, nie pamiętam czy to jest Calibration czy w innym miejscu.


RE: Trx Wolf - SP5TAA - 31-05-2023 20:57

W jego pytaniu zabrakło słowa "ten"...


RE: Trx Wolf - SQ4CTM - 01-06-2023 10:15

Witam serdecznie odnosząc się do postu 528, Andrzeju ja już to ćwiczyłem z Markiem SQ7BCN a więc wchodzisz w kalibrację i naciskasz przycisk F8 oczywiście przytrzymując dłużej F8 otworzy Ci się rozszerzenie i na ostatniej stronie czyli 7 znajdziesz reset WI-FI


RE: Trx Wolf - ELKA - 02-06-2023 14:12

W przypadku moich problemów z wifi - dolutowałem 2.5cm przewodu do antenki modułu WIFI. Po restarcie mojego routera WIFI zrobiłem tak, by WOLF był pierwszym i jedynym urządzeniem, które loguje się do routera przez DHCP. Po przyznaniu adresu IP przez router zarezerwowałem ten adres z puli adresów DHCP tylko dla WOLFA w konfiguracji routera. Potem wystartowałem pozostałe urządzenia w mojej sieci. Od tamtej pory ikona wifi w WOLFIE pojawia się 2-3 sek. po włączeniu transceivera. Podejrzewam, że mógł być to problem z routerem (otrzymałem go razem z Internetem i działa także jako GPON). Od tamtej pory zaczęły też działać serwisy Internetowe zaszyte w oprogramowaniu WOLFA.
8.0 był pierwszym i jak dotąd jedynym firmware w moim "wilku".
(31-05-2023 9:12)SQ4CTM napisał(a):  Witam Wszystkich Wolfowiczów mam pytanie, jaki program koledzy używają do emisji cyfrowych np. do FT4 RTTY ???? Oraz jak można skonfigurować taki program z WOLFEM ????

Na niemieckim forum w linkach do programowania WOLFA (dropbox) jest do pobrania sterownik ExtIO_SRlite.dll dla Wolfa. Nie wiem, czy przyda się do programów o które pyta kolega (dopiero zaczynam), ale na pewno dzięki temu sterownikowi będzie można używać WOLFA ze wszystkimi programami SDR, które pozwalają na użycie zewnętrznego urządzenia extended i/o (np RTL2832).


RE: Trx Wolf - SP6AUO - 05-06-2023 22:10

Też potrzebuję pomocy.
Mam dwie kompletne płyty Motherboard.
Jedna działa.Druga załącza przyciskiem power biały ekran.Ekran w czasie paru sekund powoli przygasa.
Skoro jedna działa a druga nie sprawa wydaje się prosta,ale niestety nie.
Postanowiłem sprawdzić napięcia na pasku 45-pinowym.
Znalazłem różnicę tylko na jednym pinie paska.Jest to pin 32 ESP 1 Rx (to pin 64 PC7 na stm32)
Na działającej pcb pin32 ma 0,12V,a na niedziałającej pcb ma 1,38V.
Czy to może być powodem braku obrazu.
Dla porównania na pin 31- ESP 1 Tx na obu płytach namierzyłem 3,26V
Pytanie,co mogę zrobić,jaki pin wejściowy na stm32 to ustawia ?
[attachment=18250]


RE: Trx Wolf - SQ4KDM - 07-06-2023 17:40

Witam kolegów po fachu szukam cennych porad co do budowy WOLFA.Stałem się posiadaczem pcb do 100W SDRa. Komplet pcb składa się z trzech płyt: pierwsza pod wyświetlacz 7" rev 5, druga RF-UNIT rev 5.3, i trzecia Motherboard rev 33. Jestem na etapie zbierania i szukania komponentów do uruchomienia TRX. Może ktoś z kolegów ma zbędne elementy to odkupię, nie pogardzę dokumentacją techniczną pomocną do składania WOLFA . Za wszelką pomoc dziękuję i pozdrawiam.


RE: Trx Wolf - ELKA - 09-06-2023 19:24

@SP6AUO
Dzień Dobry. Czy jest różnica w poborze pradu pomiędzy płytami? STM32 poprawnie programuje sie przez USB?


RE: Trx Wolf - SP6AUO - 11-06-2023 4:02

Witam
Jakaś niewielka różnica prądowa występuje.
Chwilowo nic nie dłubię.Onkologia i chemia mnie rozłożyła zdrowotnie.
Jak mi się uda i zdrowie pozwoli to porobię pomiary na stm32.


RE: Trx Wolf - ELKA - 11-06-2023 16:29

Dużo zdrowia.
Życzę, by ciekawość i chęć znalezienia usterki, na nie działającej płytce, dodały dodatkowej motywacji i przyśpieszyły powrót do pełni sił.
Pozdrawiam.