HomeMade
Mieszacz UHF dane? - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/forum-63.html)
+--- Wątek: Mieszacz UHF dane? (/thread-4060.html)



Mieszacz UHF dane? - SP3SUZ - 16-03-2021 17:46

Cześć wszystkim. Mam takiego dziwoląga, a w środku zawiera dwie diody. Czyli mieszacz mikrofalowy. Pozostaje pytanie o dane techniczne. Ktoś coś wie?
Drugie zdjęcie.
I trzecie zdjęcie.
Oto jest.
I jeszcze od spodu...


RE: Mieszacz UHF dane? - SP7CLB - 16-03-2021 18:41

Na eBay-u ruskie sprzedają z taką informacją:
Product description
M45304 Integral module of microwave oscillator. The frequency range is 1782 ... 1802 MHz, the output power is 600 mW, the power supply is 24 V. It has a quarter-wave "vibrator" tuned to the carrier frequency.


RE: Mieszacz UHF dane? - SP3SUZ - 16-03-2021 19:22

Czyli że jak zaprojektuję sobie oscylator przemiany do mikrofal to może wypalić ?? Hipotetycznie... Bo na Elektrodzie jeden z Kolegów udostępnił dane i okazało się że to oryginalnie pracuje ok 1780 MHz. Ale gdyby toto przeprojektować na np. 1100 MHz (??) Była by to fajna heterodyna dla przemiany np. z 1296 MHz. Co Koledzy na to? Tu jest PDF
Oto on.


RE: Mieszacz UHF dane? - SP9FYS - 16-03-2021 22:14

Nie da się.
Jak przeczytasz datashit, to się dowiesz, że są w środku dławiki 1/4 lambda dostrojone do deklarowanej częstotliwości pracy.
Jak byś to zrobił?
R.


RE: Mieszacz UHF dane? - SP3SUZ - 16-03-2021 23:19

@ SP9FYS jak nie spróbuję to się nie dowiem. Dławiki dostrojone są do wyższych częstotliwośći o jakieś 500 /600 MHz. Czyli... teoretycznie nie grają roli bo są "za daleko"i zeby je dostroić to trzeba by je "przedłuzyć" a w związku z tym powinna konstrukcja ruszyć... jakbyś chciał podyskutować to ja właśnie głosno myślę. Hi. Cool W zapasie mam jeszcze lampę 6S21D od sondy meteo starszego typu. Tyle że generator mikrofalowy na tym to dopiero jest niestabilny! Ten na tranzystorze ma +/- 20 MHz a tamten... ponad 80 ! Dlatego wolę ten tranzystorowy.


RE: Mieszacz UHF dane? - SP7CLB - 17-03-2021 7:15

Jest tam możliwość regulacji mocy i częstotliwości opisany "pa ruski" i można ją zmodyfikować, ale mam obawę że tak dalekie
przestrojenie odbije się mocno na mocy wyjściowej, a może i przerwie generację z powodu tych wewnętrznych obwodów rezonansowych-dławików. Wszakże można się pobawić w czasach pandemicznej nudy Smile