HomeMade
Prośba o zaprogramowanie mikrokontrolera - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Oprogramowanie (/forum-84.html)
+--- Dział: Technika programowania mikroprocesorów (/forum-85.html)
+--- Wątek: Prośba o zaprogramowanie mikrokontrolera (/thread-3881.html)



Prośba o zaprogramowanie mikrokontrolera - SQ3REI - 21-05-2020 16:17

Chciałbym zrobić syntezer DDS wg SQ1GU (link poniżej):
Syntezer DDS
Brakuje mi tylko (lub aż) zaprogramowanego procesora AT89C2051.
Sam mikrokontroler posiadam. Czy mógłbym mi ktoś z kolegów wgrać do niego wsad (Program V2.11, pośrednia 4.915 MHz) ?
Oczywiście wraz z chipem wysyłam kopertę zwrotną Smile

PS. Tylko, proszę, nie pytajcie mnie czemu chcę wykonać już trochę leciwy projekt oparty o równie stary procesor Smile

Waldek SQ3REI


RE: Prośba o zaprogramowanie mikrokontrolera - SP9LVZ - 22-05-2020 11:37

Napisz do autora, jak ma jeszcze taką możliwość, to myślę że ci wgra program. Proponuję jednak korzystanie z nowszych wersji. Ja używam jego syntez gdyż Andrzej dostosował je w kolejnych wersjach do różnych potrzeb użytkowników, w tym direct CW oraz możliwość pracy z powielaczem częstotliwości, wyłączanie poszczególnych pasm, nastawianie czy się dodaje czy odejmuje f.pcz., poza tym f.pcz. w nowszych wersjach ustawiasz sam, nie trzeba programować. Jest to bardzo uniwersalny projekt. Stara wersja ma ograniczone możliwości.


RE: Prośba o zaprogramowanie mikrokontrolera - SQ9KCX - 23-05-2020 7:58

Hej, a gdyby się nikt nie znalazł to czy nie dałbyś sobie rady zrobić prostego programatora to tego procka? i bascomem włożyć soft?, tyle że prosty programator jest pod lpt czyli stary komputer stacjonarny, to tylko propozycja, odpisz.


RE: Prośba o zaprogramowanie mikrokontrolera - SQ9PPT - 23-05-2020 12:23

Witam, mogę koledze zaprogramować atmela, info na pw.

PS. Pozytywnie zmusiło mnie to do odkopania programatora, który kiedyś w tym samym dokładnie celu zrobiłem (choć ja do Taurusa na 80m) i starego laptopa z lpt Smile
pzdr
Paweł


RE: Prośba o zaprogramowanie mikrokontrolera - SQ6ADE - 24-05-2020 22:32

Koledzy. Wersje z literką S w nazwie mają ISP na pokładzie !
Np. AT89S2051


RE: Prośba o zaprogramowanie mikrokontrolera - SQ3REI - 25-05-2020 9:51

Koledzy dziękuję, pomógł mi już Adam SP9VRW.