HomeMade
Transceiver OVI40 - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: Transceiver OVI40 (/thread-3241.html)



RE: Transceiver OVI40 - GREG - 25-02-2019 18:54

Witam,
Testowałem już wcześniej ta opcję. Nie działa ta funkcjonalność u mnie. Na starcie jest OFF i przy SVR > 3 tak włącza się zabezpieczenie i koniec z nadawaniem.

Pozdrawiam
G


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 25-02-2019 19:56

Hmm, swr>3 to dużo dla nadajnika, jaką masz płytkę RF?

Edit: czy przy włączeniu zasilania na wyświetlaczu pojawia się informacja o nieprawidłowościach w mostku SWR: "SWR Bridge resistor mod NOT completed!" ?


RE: Transceiver OVI40 - GREG - 26-02-2019 15:02

Sławku,
Sprawdziłem na OVI40 ( org) w połączeniu z PCB RF SParrow. To samo sprawdziłem też z samym SParrow.
Nie mam komunikatu "SWR Bridge resistor mod NOT completed!" . SWR działa na SParrow i OVI40+SParrowRF.
Problem jest z ATU, na 80M mam SWR około 7, i podczas startu ATU ( 5W), SWR jest za duży i radio blokuje dostęp ( działa PROTECT SWR ).

Pozdrawiam
G


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 26-02-2019 15:12

Nie powinno się zabezpieczenie włączać gdy jest na OFF. To jest błąd do poprawienia.
Nigdy tego nie zauważyłem u siebie bo antena mi się stroi z SWR<2.5 na wszystkich pasmach które używam (antena to W3DZZ).


RE: Transceiver OVI40 - SQ8MXL - 05-03-2019 20:52

Dziękuje Pawłowi za uruchomienie mojego radia potrzebuje jescze takiej pomocy może ktoś ma rozpiske meni jak ma być ustawione żeby działo nadawanie i jak ustawić reszte rzeczy może link.


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 05-03-2019 23:13

Piotrze,
podstawowa instrukcja jest tutaj.
Aby radio mogło prawidłowo nadawać trzeba skalibrować poziom sygnału, instrukcja kalibracji znajduje się tutaj. Przed przystąpieniem do kalibracji musisz mieć pewność że wszystkie elementy wzmacniacza są prawidłowo zamontowane.

Piotrze, jeszcze jedna sprawa: pytania dotyczące SParrow'a umieszczaj w wątku który założył Paweł, ten dotyczy OVI40 i różni się już na pierwszy rzut oka choćby układem klawiatury nie wspominając o tym co jest w środku. Podlinkowane instrukcje dotyczą firmware UHSDR które działa także na SParrow.

Edit: Staszek umieścił we wspomnianym wątku zrzuty menu które robił jak miał SParrowa.


RE: Transceiver OVI40 - SQ8MXL - 06-03-2019 13:19

Odbiornik działa fajnie ale nic po zatym jak z tego niemożna pogadać to jest wielki szajs niedopracowane brak schematów do płytek opisów części


RE: Transceiver OVI40 - SQ8MVY - 06-03-2019 14:21

Schemat do sterownika OVI40 / UHSDR jest dostępny na stronie projektu.

(06-03-2019 13:19)SQ8MXL napisał(a):  ... to jest wielki szajs niedopracowane brak schematów do płytek opisów części

Co do reszty, czyli płytki RF, którą posiadasz - są na niej umieszczone dane kontaktowe do osoby, która tą płytkę wypuściła na rynek. I to z tą osobą należy się bezpośrednio kontaktować w sprawach schematów oraz pomocy technicznej.

Proszę jeszcze o jedno - jesteś posiadaczem TRX SParrow, więc pisz w wątku traktującym o TRX SParrow.

Ten wątek jest o OVI40.


RE: Transceiver OVI40 - SQ8MXL - 07-03-2019 22:12

Ja dlatego piszę tutaj na stronie bo ja mam w radiu wgrane oprogramowanie od IVO a z tego co wiem to już jest częściowo wy żeście rozgryźli trochę to oprogramowanie i wiecie co w nim zrobić,a po drugie rozmawiałem z tą osobą co mam płytki i mnie po prostu z była mnie.


RE: Transceiver OVI40 - GREG - 09-03-2019 14:26

Ciekawa koncepcja obudowy i "sterowania" dla OVI40.

https://www.youtube.com/watch?v=FR7wEYbHGnE

P.S.
Który Kolega jest autorem? Smile

Pozdrawiam
Grzegorz