HomeMade
Transceiver OVI40 - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: Transceiver OVI40 (/thread-3241.html)



RE: Transceiver OVI40 - SP2GNB - 19-04-2018 23:55

Tylko i wyłącznie Menu. Nastawa "6" jest pierwszą w kolorze żótym, zatem autor programu ją dopuszcza, a ja nie słyszę, żeby to miało wpływ na pracę DSP. Nauczę się robić krótkie filmiki na YT, będzie łatwiej dyskutować...


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 20-04-2018 8:33

Kolory nastaw to pozostałość po starym firmware od Chrisa - nie mają żadnego znaczenia, zrobię z tym porządek. Artur: tak zabiorę się za to.


RE: Transceiver OVI40 - SP3OSJ - 20-04-2018 13:12

.....


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 20-04-2018 15:39

To akurat musze przedyskutować z chłopakami, ale w sumie masz rację.


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 04-05-2018 17:46

Na razie na etapie rysowania schematów, powolutku to tylko hobby... Od wczoraj siedze sobie i pastwie się nad FT8 z mcHF - działa super, właśnie zaliczyłem Japonię (5W na 20m)...


RE: Transceiver OVI40 - SP4EBI - 04-05-2018 21:31

Witajcie Panowie.....

Sławku, jakie zmiany są w poszczególnych bootloaderach, czy są jakieś istotne różnice?
Mam zainstalowaną wersję 3.4.4. (OVI40 ver.1.7)
Pytanie: Czy te zmiany są tak istotne że muszę zrobić aktualizację do 4.0.0.
Czy słychać coś nowego o części RF Andreasa?


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 04-05-2018 22:22

Witaj Wojtku,
nie, nie musisz wszystko działa po staremu. Nie pamiętam tylko czy Twoja wersja bootloadera obsługuje nowy 3.5" LCD, jeśli tak to nie ma problemu.

Co do płytki RF to jak widzisz nic się nie dzieje u Andreasa. Sami zaczynamy tworzyć własne wersje...


RE: Transceiver OVI40 - SP4EBI - 05-05-2018 0:21

Tak Sławku, obsługuje bez problemu. Ja mam teraz podłączony wyświetlacz 4-calowy i działa super. Jedynie dotyk mi nie działa a le chyba muszę zmienić kontroler na XPT2046, bo u mnie jest jakiś inny. Ja podłączyłem na razie ver.0.4 Monka i nawet fajnie to działa. Mam jeszcze płytkę RF ver 0.6, ale na razie bawię się tą płytką 0,4. No ciekawe co Wy wymyślicie, bo jak słyszałem Andreas zajęty chyba mocno realizacją zamówień UI.


RE: Transceiver OVI40 - SP2GNB - 05-05-2018 8:03

(04-05-2018 0:42)SP3OSJ napisał(a):  Wiem ze zamiast Atiny można by sterować syntezer BWcz przez procesor OVI ale wymagałoby to przerobienia oprogramowania wsadowego transceivera.

I tak będzie wymagało - od tego nie uciekniesz. Sądzę, że będzie potrzeba opracowania nowego oprogramowania na sterownik - no powiedzmy adaptacji. Protezy wszelkiego rodzaju nie są skuteczne na dłuższą metę. Fajne by było mieć wysublimowane oprogramowanie na BWCZ...

EDIT:
A propos ATtiny:
1. ATtiny jest 8 bitowy. Ja nie wiem jak długie i ile jest rejestrów w generatorze. 8 bitowe obsługiwanie np. kilku 24-ro bitowych rejestrów to droga przez mękę i proszenie się o kłopoty...
2. Jeśli enkoder VFO podepniesz pod ATtiny, to i tak oba procki muszą ze sobą gadać, chociażby celem przekazania jakie wyświetlać freq.
3. ATtiny to dodatkowe źródło zakłóceń.
4. Itd..

Konkluzja:
Moim zdaniem, warto w obecnym programie, korzystając z profesjonalizmu Sławka, dodać kolejną warunkową kompilację, która uwzględni potrzeby generatora BWCZ i może nie tylko generatora. W ten sposób jesteśmy kompatybilni i trzymamy wszystko w "kupie"...


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 05-05-2018 10:00

(05-05-2018 8:03)SP2GNB napisał(a):  Konkluzja:
Moim zdaniem, warto w obecnym programie, korzystając z profesjonalizmu Sławka, dodać kolejną warunkową kompilację, która uwzględni potrzeby generatora BWCZ i może nie tylko generatora. W ten sposób jesteśmy kompatybilni i trzymamy wszystko w "kupie"...
Artur mnie ubiegł Smile Też planuję użyć tego scalaka, ale jako LO do transwertera na 6m/4m/2m i może 70cm, więc algorytm wyliczania częstotliwości - notabene bardzo skomplikowany - będzie w UHSDR, na płytce OVI40 bo tam jest SPI (myślę że wszedł by także do ATtiny). Artur w którymś wątku wspomniał o p.cz. z KX3 (że ma płytkę), ja też bazuję na tym schemacie bo jest przejrzysty i zrozumiały. Oczywiście nie kopiuje na ślepo ale wiele rozwiązań mi się bardzo podoba.

Do ADF4350/51 trzeba wysłać 6 rejestrów w odpowiedniej kolejności, niestety z doświadzenia mogę powiedzieć że kostka nie nadaje się jako główny LO ze względu na długi czas synchronizacji PLL (będzie klikać) i bardzo duży krok przestrajania: przy fREF=20MHz masz ~10kHz/dzielnik, czyli dla fwy>1.1GHz jest ~5kHz.