HomeMade
Transceiver OVI40 - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: Transceiver OVI40 (/thread-3241.html)



RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 13-04-2018 19:45

F1+F3+F5 Przy włączaniu


RE: Transceiver OVI40 - SP2GNB - 14-04-2018 11:45

Hej,

Nurtują mnie pytania:
1. Czy wszystkie dane konfiguracyjne (ustawiane w MENU) są zapisywane w EEPROMie?
2. Czy istnieje (będzie istniała) możliwość eksportu i importu zawartości EEPROMa np. na pendrive'a?

Pytania w zasadzie do Sławka ...


RE: Transceiver OVI40 - SP3OSJ - 14-04-2018 12:20

.....


RE: Transceiver OVI40 - SP2GNB - 14-04-2018 12:40

(14-04-2018 12:20)SP3OSJ napisał(a):  Prawdopodobnie Staszek popełnił błąd przy montażu i spowodował że układ zaczął poprawnie pracować. Muszę jeszcze raz przeanalizować projekt ze schematem.

Błąd prowadzący do poprawności działania nie jest błędem tylko sukcesem. Z drugiej strony ciekawostka - Artur złożył 4 identyczne płytki, które działają identycznie źle, ja złożyłem jedną płytkę Artura i jedną Andreasa, które pomimo domniemanego błędu działają identycznie dobrze... No takiego przypadku rachunek prawdopodobieństwa nie obejmuje, przynajmniej do tej pory.

Podejmuję się sprawdzić jedną, losowo wybraną płytkę Artura pod względem montażu. Logistyka tej propozycji do ustalenia...


RE: Transceiver OVI40 - SP3OSJ - 14-04-2018 13:20

.....


RE: Transceiver OVI40 - SP2GNB - 14-04-2018 17:17

Wydaje mi się, że automatyczna korekcja sygnału IQ zadziała dopiero po podaniu obydwu sygnałów równocześnie...


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 14-04-2018 22:21

(14-04-2018 12:40)SP2GNB napisał(a):  No takiego przypadku rachunek prawdopodobieństwa nie obejmuje, przynajmniej do tej pory.
To mi się bardzo podoba Smile

A poważnie, nie da się korygować szumu szumem więc na niekompletnym układzie to nie działa. Artur, powołałeś się na wątek na niemieckim forum w którym napisałem co nieco o szumie (jego braku sumowania) i jaki to ma wpływ po podłączeniu anteny, chłopaki myślę że dosyć jasno i rzeczowo potwierdzili.

(14-04-2018 11:45)SP2GNB napisał(a):  Nurtują mnie pytania:
1. Czy wszystkie dane konfiguracyjne (ustawiane w MENU) są zapisywane w EEPROMie?
Nie, jeśli czegoś brakuje to daj znać może jest jakieś sensowne wytłumaczenie.
(14-04-2018 11:45)SP2GNB napisał(a):  2. Czy istnieje (będzie istniała) możliwość eksportu i importu zawartości EEPROMa np. na pendrive'a?

jest taka możliwość od kilku dni/tygodnia ale jeszcze nie sprawdzałem Więcej Tutaj.


RE: Transceiver OVI40 - SP2GNB - 15-04-2018 9:54

Hej,

Starannie przejrzałem co jest zapisywane w EEPROMie i IMHO jest dokładnie to, co powinno być.

Nie znalazłem zewnętrznej możliwości wymiany zawartości EEPROMu. Dlaczego się tak dopytuję? Ano możliwości tego oprogramowania rosną wręcz lawinowo, a co za tym idzie prawidłowa konfiguracja staje się skomplikowana. Oczywiście opcja Default umożliwia konfigurację nominalną. Można przestudiować opis każdej funkcji i wiedząc co się chce - ustawić swoje wartości. Istnieje jeszcze jedna opcja: mój kolega skonfigurował się i jest super, ja też tak chcę, przepisywać config na piechotę? Dlatego szukam...

W zakładce Menu/Debug-Expert/TX audio via USB poprawiłbym Off na OFF (za mała sprawa do oficjalnego zgłoszenia)...


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 15-04-2018 10:06

Tak jak pisałem, Danilo coś dodał, Andreas to testował i wyszło że działa. Jeszcze niestety nie miałem okazji sprawdzić.


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 18-04-2018 12:50

Chris umożliwił na swojej stronie zamawianie płytek w wersji 0.6 ! Niestety można zamówić tylko komplet (RF+UI) . Zawsze to coś...