HomeMade
Transceiver OVI40 - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: Transceiver OVI40 (/thread-3241.html)



RE: Transceiver OVI40 - SP2GNB - 26-02-2018 19:40

Witajcie,

Dałem na podświetleniu LCD na R105 || 15R na kanapkę i jest OK.
Wgryzam się w schematy i PCB mając do dyspozycji skan obu stron płytki UI w bardzo dużej rozdzielczości (49 MPx) - fajna zabawa...
Wydaje mi się, że na przejściówce DF8OE_SP9BSL linia LCD14 (SPI SDO) jest przecięta i myślę sobie, że równie dobrze można ciąć po drugiej stronie przed przyklejeniem LCD, gdzie jest więcej miejsca i jest to zdecydowanie łatwiejsze niż cięcie w otoczeniu innych mikrościeżek na górnej stronie przejściówki...
Czekam na PCB RF - są jakieś wieści? Chętnie sprawdziłbym część analogową UI, ale wyzbyłem się wszystkich płytek RF Chrisa - zatem czekam....
No to jeszcze drobiazg: na PCB jest gniazdo microSD 9-pinowe, a w BOMie 8-pinowe. Jakie powinno być?


RE: Transceiver OVI40 - SP3OSJ - 16-03-2018 12:21

.....


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 16-03-2018 12:40

Tak, można wymienić 1:1 ale na razie nie będzie z tego żadnego zysku, nawet gorzej bo oprogramowanie UHSDR jeszcze w pełni nie działa pod H7, ale teraz nie pamiętam co konkretnie. W aktualnej wersji te procesory (H7) mają mnóstwo błędów, errata do obecnej wersji krzemu ma 21 stron, poprawiona wersja powinna być w drugiej połowie roku, dla tego ja na razie się wstrzymuję.

Tutaj masz plik erraty do wersji krzemu Y której pokazałeś zdjęcie.


RE: Transceiver OVI40 - SP3OSJ - 16-03-2018 13:22

.....


RE: Transceiver OVI40 - SP2GNB - 16-03-2018 14:44

Artur,
spójrz na to tak:
1. masz procesor,
2. masz listę elementów nie pracujących lub pracujących źle,
3. na końcu listy masz miejsce do dopisania kolejnych wadliwych elementów, które znajdziesz,
ALE CAŁA RESZTA JEST OK!!!

To normalka przy takim tempie produkcji...


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 16-03-2018 15:25

(16-03-2018 13:22)SP3OSJ napisał(a):  To co to oznacza, ze sprzedano mi nie pełno sprawny procesor?

W pewnym sensie tak. Ja się w sumie o tym dowiedziałem jakiś miesiąc temu od Danilo który rozmawiał z przedstawicielem ST w Niemczech. Dla tego jest duży problem z dostępnością tych układów. Nasz oddział jakoś o tym nie wspomniał w listopadzie/grudniu jak z nimi rozmawiałem. To jest po prostu koszt nowości, ale presja na ST jest ogromna więc myślę że doprowadzą to do porządku. W każdym razie nie montuj go jeszcze bo i tak oficjalnie nie ma udostępnionego firmware'u/bootloader'a do tego procesora.

Danilo wspomina o tym tutaj w odpowiedzi #10


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 25-03-2018 8:14

(24-03-2018 14:40)SP4EBI napisał(a):  Sławku czy słychać już coś na temat części RF?
Są już gotowe płytki?

Nie, niestety nie ma żadnych wieści, forum w Niemczech się ostatnio baaardzo wyciszyło, nikt nie śmie pytać o płytki do RF Smile Ja mam kupę innej roboty i z doskoku śledzę co się dzieje w temacie. Niestety wiosna idzie i zaczną się roboty w terenie więc czasu będzie jeszcze mniej - takie życie... W wolnych chwilach dłubie przy interfejsie użytkownika, głównie klawiatura wirtualna na ekranie - to będzie, mam taką nadzieję - rewolucja.


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 05-04-2018 22:51

Dodałem nową funkcję - klawiatura (keypad) wirtualna z funkcjami DSP/możliwością ich wyłączenia. Zapraszam do testowania. Więcej na wiki UHSDR.


RE: Transceiver OVI40 - SP3OSJ - 06-04-2018 0:13

.....


RE: Transceiver OVI40 - SP9BSL - 06-04-2018 10:27

Tak, to jest funkcja dla tych którzy mają dotyk, dla tego jest uruchamiana po naciśnięciu prostokąta DSP na ekranie. Przyciskiem G2 można zmieniać dostępne opcje.

W przypadku gdy po zainstalowaniu nowego firmware nie ma reakcji na przycisk DSP (G2), należy nacisnąć prostokąt DSP na ekranie i włączyć poszczególne funkcje. Może się tak zdarzyć gdy w eepromie w miejscu zmiennej maskowania funkcji było coś zapisane, a mieści się w dopuszczalnym zakresie wartości. Myślę że dodam też jakąś opcję do menu która zeruje ustawienia. To jest wersja eksperymentalna, aczkolwiek mam nadzieję że w końcu będzie to chodzić jak należy. Ot wada testowania softu na użytkownikach Big Grin