HomeMade
Oddam transcever Ten-Tec model1380 - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Sprawy Ogólno-Organizacyjne (/forum-8.html)
+--- Dział: O Grupie HM (/forum-26.html)
+--- Wątek: Oddam transcever Ten-Tec model1380 (/thread-3063.html)Oddam transcever Ten-Tec model1380 - SP6FRE - 31-05-2017 19:58

Witam!
Chciałbym przekazać komuś bezpłatnie posiadany przeze mnie transceiver Ten-Tec 1380, który złożyłem i zestroiłem własnoręcznie z kit-u jaki otrzymałem w jednym z konkursów technicznych w Burzeninie.
Mówiąc "komuś" mam na myśli młodego adepta krótkofalarstwa z umiejętnością telegrafii.
Urządzenie Ten-Tec 1380 to jednopasmowy transceiver na pasmo 3.5MHz pracujący wyłącznie emisją CW. To urządzenie QRP o mocy 3 W opisane między innymi tu:
opis transceivera Ten-Tec1380
Urządzenie jest w pełni sprawne i nadające się wprost do użycia przez podłączenia zasilania, anteny i klucza.
Niestety, nie mam obecnie kontaktu ze środowiskiem więc tą drogą liczę na pomoc.
Idealnie byłoby gdyby urządzenie trafiło do naszego młodego kolegi, który potafi połączyć zapał i umiejętności jako operator a z drugiej strony nie może sobie pozwolić na wydatki tego rzędu z kieszonkowego.
Zdaję sobie sprawę, że urządzenie jest jedno a chętnych jest kilku dlatego liczę, że decyzja zapadnie we wspólnym porozumieniu a rekomendujący kandydata weźmie odpowiedzialność za dokonany wybór.
Oczywiście, nie wyobrażam sobie aby urządzenie trafiło gdzieś do sprzedaży ale wyobrażam sobie aby mogło być przekazane po pewnym czasie komu innemu na podobnych zasadach.
L.J.


RE: Oddam transcever Ten-Tec model1380 - SP9MRN - 01-06-2017 0:21

Leszku, proponuję przez ekipę zbliżoną do Radioreaktywacji (Paweł STS, Tomek XO i inn). Tam się stale przewija młodzież. Może nawet radio mogłby stać się urządzeniem do wypożyczania początkującym telegrafistom, zanim czegoś nie zrobią lub nie kupią.
Jeżeli uznasz pomysł za właściwy to oczywiście pomogę w kontakcie.

MAciek
mrn


RE: Oddam transcever Ten-Tec model1380 - SP6FRE - 01-06-2017 8:39

Witam!
Pomysł mi się podoba :-), zależy mi właśnie na tym aby sprzęt zaczął działać a nie kurzył się u mnie na półce a z drugiej strony aby mógł służyć właśnie tym najbardziej potrzebującym czyli najmłodszym adeptom krótkofalarstwa z jakąś niewielką "społeczną" kontrolą. Oczywiście, idealnie byłoby gdyby sprzęt mógł pomóc kolejnemu koledze kiedy poprzedni użytkownik zdobędzie już trochę doświadczenia i/lub coś lepszego i własnego do pracy.
Proszę więc o pomoc w kontakcie z właściwą osobą.
L.J.


RE: Oddam transcever Ten-Tec model1380 - SP9MRN - 04-06-2017 18:52

Super, rozmawiałem z Pawłem SQ5STS, odezwie się w celu uzgodnienia szczegółów

MAciek


RE: Oddam transcever Ten-Tec model1380 - SP6FRE - 05-06-2017 8:27

Witam!
Maćku. dziękuję za pomoc. Proszę przekaż kontakt do mnie: leszekjed@wp.pl. Sprzęt prześlę na własny koszt, potrzebny mi tylko adres osoby, która pokieruje dalszym tokiem tej sprawy. Ponieważ nie znam Pawła to chciałbym abyś Ty, jako ochotnik :-) podjął cząstkę odpowiedzialności za ten temat w formie łącznika, który od czasu do czasu sprawdzi co się dzieje ze sprzętem. Generalnie miło byłoby od czasu do czasu (np. kwartał?), dostać informację, na przykład tu na forum, ile łączności zostało wykonanych, może opis ciekawszych łączności, lub choćby opis środowiska w jakim działa sprzęt (antena, praca z terenu, inne?) itp.
L.J.


RE: Oddam transcever Ten-Tec model1380 - SQ9RFC - 05-06-2017 13:00

Dałem też info dla chłopaków na grupie skype titawa.pl