HomeMade
Analizator EU1KY - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Technika Antenowa (/forum-47.html)
+--- Dział: Pomiary antenowe (/forum-52.html)
+--- Wątek: Analizator EU1KY (/thread-2747.html)



RE: Analizator EU1KY - EC4AGT - 19-08-2019 1:15

Super. Tak. Po madziarsku. Dobry wujek Google wszystko tłumaczy.
Bardzo dobra strona. Brawo
Tak to teraz wygląda , w programie Antscope kiedy port jest ustawiony na Com 1 zakładki u góry są podświetlone i można je uruchomić . Uruchamiam program naciskając RUN i wtedy wyskakuje okienko z błędem komunikacji.
W menadżerze zas wykrywany jest port Com 21 ale z błędem. Kiedy w programie ustawie port 21 to wtedy analizator nie jest wykrywany. Nie wiem jaki sterowniki należy zainstalować aby port 21 nie miał błędu

[attachment=15345]

[attachment=15346]


RE: Analizator EU1KY - SP3JDZ - 19-08-2019 9:32

(19-08-2019 1:15)EC4AGT napisał(a):  Super. Tak. Po madziarsku. Dobry wujek Google wszystko tłumaczy.
Bardzo dobra strona. Brawo
Tak to teraz wygląda , w programie Antscope kiedy port jest ustawiony na Com 1 zakładki u góry są podświetlone i można je uruchomić . Uruchamiam program naciskając RUN i wtedy wyskakuje okienko z błędem komunikacji.
W menadżerze zas wykrywany jest port Com 21 ale z błędem. Kiedy w programie ustawie port 21 to wtedy analizator nie jest wykrywany. Nie wiem jaki sterowniki należy zainstalować aby port 21 nie miał błędu

Spróbuj przestawić port w komputerze z 21 na jakiś z zakresu 1 do 4
pozdrawiam
Witek


RE: Analizator EU1KY - HA3HZ - 19-08-2019 9:48

İmage


RE: Analizator EU1KY - SQ8MVY - 19-08-2019 11:34

Wojtku,

Jaki typ analizatora masz ustawiony w programie AntScope( górne menu, zakładka Configure ) ?

Sprawdź, czy antywirus, defender windowsowy lub inny magiczny program do ochrony nie robi problemów - nie blokuje na siłę instalacji sterowników lub komunikacji po wirtualnym porcie COM.

Na jakim ekranie masz ustawiony eu1ky podczas odczytu danych przez program AntScope ?

Twoje problemy są bardzo dziwne i nietypowe i najprawdopodobniej związane z windowsem ( pod warunkiem, że poprawnie masz podpięty analizator do komputera miniUSB<->USB ).

Od siebie dodam, że AntScope (v4.3.4) uruchamiam tylko pod linuksem ( choć to program tylko windowsowy ), we wbudowanym programatorze w Discovery mam firmware J-Link od Seggera, a nie ST-Link od ST, w zakładce Configure ustawione AA-600, port COM ustawiony na COM33.
Jak widzisz jest to bardzo nietypowe połączenie i konfiguracja z którą nie ma najmniejszych problemów - wszystko poprawnie działa.

Pod windowsem tym bardziej powinno to działać i nie stwarzać nawet najmniejszych problemów.


RE: Analizator EU1KY - EC4AGT - 19-08-2019 13:25

AA 600 com 1 w ustawieniach w programie. I po podłączeniu w okienku w lewym dolnym rogu pokazuje że jest podłączony do com 1. W menadżerze zaś tak jak na zdjęciu pokazuje się com 21 i nie znane urządzenie. Co dziwne to w sobotę pokazywały się com 1 i LPT. A teraz tylko usb. Może sterowniki ST są nie właściwe? Nie mogę ściągnąć że strony producenta bo należy się zalogować i to robię ale kiedy dam ściągnij z powrotem każe mi się rejestrować


RE: Analizator EU1KY - SQ8MVY - 19-08-2019 14:02

Wojtku,

Wyłącz sobie w przeglądarce blokady wyskakujących okienek, i inne AdBlokery.
Nie powinieneś mieć wówczas problemów z logowaniem. Informacje dotyczące pobierania pokazują się w wyskakujących okienkach. Link do pobrania dostajesz na mail-a, który podajesz przy rejestracji. Ważny jest przez 24 godziny.
[attachment=15348][attachment=15349][attachment=15350]

Jaki kod błędu windows podaje we właściwościach tego nieznanego urządzenia, które Ci się pojawia?
Spróbuj odinstalować sterowniki z tego nieznanego urządzenia. Może uległy awarii i nie funkcjonują poprawnie, stąd takie zachowanie.

Nie bój się komputera. Pogrzeb trochę głębiej w systemie i ustawieniach. Przeglądnij logi z działania systemu operacyjnego. Nic nie wybuchnie, nie zepsuje się. Jak uwalisz sobie windowsa, to go postawisz na nowo - nauczysz się czegoś więcej.


RE: Analizator EU1KY - EC4AGT - 21-08-2019 12:50

Witam

Dalej to samo , odinstalowałem sterowniki ST i sciagnolem nowe. Je zainstalowałem ale dalej błąd na com 21 . A analizatorze mam com 1 i jak w programie antscope ustawie com 1 to kest wykrywany jako aa600 ale jak przełączę na com 21 już nie


[attachment=15362]


[attachment=15365]

Moze brakuje ktorys z tych sterownikow ? Tzn link 4 i albo 7


RE: Analizator EU1KY - SQ8MVY - 21-08-2019 18:06

Wojtku,

nie porównuj nazwy portu w eu1ky z istniejącymi nazwami portów w windowsie. To nie to samo !!!!

COM1 ( ST-Link ) w EU1KY oznacza, że komunikacja będzie prowadzona za pomocą konwertera zawartego w programatorze ST-Link w Discowerce - miniUSB. Po przełączeniu na COM2 - komunikacja będzie odbywała się za pomocą portu UART dostępnego na złączu arduino w Discowery - można podpiąć wówczas interfejs bluetootch<->UART lub WiFi<->UART, USB<->UART itp. itd....

Jakiego windowsa używasz ? W win10, o ile mi wiadomo, nie ma potrzeby instalować sterowników wirtualnego portu COM.
W Wolnym czasie mogę zaglądnąć przez teamviewera.


RE: Analizator EU1KY - SP9BSL - 21-08-2019 23:04

Wojtku,
jako zagorzały użytkownik znienawidzonego przez wielu Windowsa, mogę Ci powiedzieć że to działa. Nie używam programu Antscope (przynajmniej do tej pory tak było), ale z ciekawości poeksperymentowałem na dwóch komputerach.
Z Windowsem 8.1, poszło od razu po podłączeniu EU1KY do USB (port programowania Discovery, ten z lewej strony), komputer wykrył go jako Com7. Jako ze tego komputera używam do pisania programów pod STMy, nie było problemu z driverem. W Antscope ustawiamy analizator AA-170, potem zakres pomiaru i CTRL+F9 i dane lecą.
Drugi komputer to świeża instalacja Win7 64bit do której nigdy STLink nie był podłączany, pociągłem sobie drivery ze strony ST - wystarczy paczka STSW-LINK009.
Po instalacji pojawił się w systemie port Com4 do którego ustawiłem Antscope (jak poprzednio wersja 4.3.5) i oczywiście także działa.
Windowsa 10 nie używam z przyczyn "ideologicznych", ale z tego co widzę Ty także masz windows 7.
Pamiętaj że w analizatorze EU1KY trzeba mieć ustawiony com_port na COM1 (ST-Link) oraz prędkość na 38400 jak pisał Paweł. Na obrazku poniżej zrzut z mojej W3DZZ.
[attachment=15366]

Edit: zapomniałem napisać że EU1KY z wersją firmware od KD8CEC v0.53


RE: Analizator EU1KY - EC4AGT - 23-08-2019 2:37

Witam

Dalej nic , z nowym oprogramowaniem tez jest to samo

[attachment=15370]


Na laptopie tez nie działa , na tym , stacjonarnym tez nie. Oba maja Windows 7 , jutro spróbuje na starym co ma Windows XP

To co teraz jest na zdjęciu to jest po wgraniu Link 4 soft to nowy wg KD8CEC

A tak jest po odinstalowaniu sterowników ST



[attachment=15371]


Mam raspberry pi 3. Może spróbować z linuxem. Jaki wpisać?