HomeMade
Analizator EU1KY - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Technika Antenowa (/forum-47.html)
+--- Dział: Pomiary antenowe (/forum-52.html)
+--- Wątek: Analizator EU1KY (/thread-2747.html)



RE: Analizator EU1KY - SQ1GYQ - 08-11-2016 18:16

Witam

Mam pytanie gdzie kupowaliście układy SI do analizatora ? oczywiście proszę o info na priv chyba że admin nie będzie miał nic przeciwko jak się taka informacja pojawi w tym wątku o analizatorze.

z góry dzięki

pozdrawiam

Andrzej


RE: Analizator EU1KY - Qmar - 08-11-2016 18:49

Zobacz post 73.


RE: Analizator EU1KY - SP9FKP - 08-11-2016 18:59

@SQ7BCN
Prawidłowo, ja bym nie montował tych dwóch pinów, nie ciął ścieżek i przekrosował kynarem na CN7.


RE: Analizator EU1KY - SQ7BCN - 08-11-2016 21:31

Dla mnie też to jedyne suszne rozwiązanie i tak zrobię.
@Qmar
Źle ??? Napisałeś dokładnie to co ja i co widać na zdjęciu jak nie ma pinów to krosowanie tak może wyglądać , jak są piny to już krosy trzeba podłączyć od strony SIS-a. To jest chyba oczywiste ...
Myślę ,że temat już zamęczony bo dwa sygnały z jednej na drugą płytkę trzeba podłączyć zgodnie z dokumentacją i tyle , a w jaki sposób to kto co lubi ...


RE: Analizator EU1KY - Qmar - 08-11-2016 22:12

@BCN
Jak nie wlutowane piny, to jest OK. Masz rację. Myślałem o tych co już wlutowali, np. ja.


RE: Analizator EU1KY - SQ8AQX - 09-11-2016 15:37

(09-10-2016 9:53)SP9FKP napisał(a):  Wczoraj wieczorem zgłosiłem błąd, dziś rano już gotowa poprawka.
Czy możesz zapytać: czy możliwa jest poprawka Generator i minimalne przestrajanie 1kHz lub mniejsze.
Teraz jest minimalne przestrajanie 5kHz.


RE: Analizator EU1KY - SP9FKP - 10-11-2016 8:41

(15-10-2016 16:02)SP2GSI napisał(a):  Skoro istniała możliwość symulowania programowego innych komputerów z innymi procesorami to pewnie istnieje możliwość symulacji i naszego Discovery.

Przypadkiem natknąłem się na ten projekt. Myślę, że to nie ma sensu. Sprzęt już jest na tyle tani, że nie opłaca się go emulować.


RE: Analizator EU1KY - SP2GSI - 10-11-2016 11:17

Dziękuję Piotrze, że pamiętałeś o moim pytaniu. Zgadzam się z Tobą, że STM jest na tyle tani, że łatwo zrobić to na oryginalnym sprzęcie bez zabawy w emulację. Nie mniej jednak warto wiedzieć o czymś takim, że istnieje i że jest taka możliwość. W zastosowaniach stacjonarnych może się przydać i zawsze trochę grosza można zaoszczędzić lub przeznaczyć na inny sprzęt. Jeszcze raz dziękuję. Zima długa... spróbuję się w to pobawić w wolnych chwilach.


RE: Analizator EU1KY - SP4LVC - 10-11-2016 11:48

Naoglądałem się przenośnych wersji przyrządu na cqham.ru. Czy taki wynalazek dałoby się jakoś zastosować do zasilenia miernika? Został mi z modemu LTE i naprawdę jest wydajny. Są tylko dwa ,,ale" - zbyt małe napięcie i sposób podłączenia do ładowarki. Wtyk ma 5 końcówek. Nie wiem, czy ma elektronikę już w środku, czy potrzebna jeszcze jakaś ,,inteligentna" płytka do ładowania.


RE: Analizator EU1KY - SP9FKP - 10-11-2016 12:37

Osobiście wolę wersję zasilania z wyższego napięcia. Analogowa część klasycznym stabilizatorem liniowym (bo pobiera kilkanaście mA) a resztę przetwornicą obniżającą do 5V ( separowaną lub nie). Akumulatory wytrzymują 8 godzin, stabilizacja bez zarzutu i zakłócenia na zdecydowanie mniejszym poziomie.