HomeMade
Obudowy - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Forum Praktyczno-Techniczne HomeMade (/forum-1.html)
+--- Dział: Warsztat Radioamatora (/forum-40.html)
+--- Wątek: Obudowy (/thread-264.html)

Strony: 1 2


RE: Obudowy - SQ4AVS - 13-06-2010 13:54

Ależ oczywiście Kolego SP5CII i też prawidłowo napisałem. Ta metoda działa ze zmiennym polem magnetycznym, jeśli mamy dobrze przewodzący materiał to wytwarzają się w nim prądy wirowe które wytwarzają pole o zwrocie przeciwnym przez co redukują pole wnikające do układu. Pola magnetyczne mogą przecież mieć różną częstotliwość i są składową pola elektromagnetycznego.
Co do ekranowania od 50Hz lepiej zapobiegać niż leczyć a więc użyć transformatora z niskim polem rozproszonym -toroidalnego.


RE: Obudowy - SP9EZQ - 14-06-2010 22:24

Potwierdzam zalety transformatora toroidalnego z jego niskim polem rozproszonym. Zbudowałem wzmacniacz lampowy audio-przeciwsobny. Trafo sieciowe 300W umieszczone między dwoma transformatorami wyjściowymi z rdzeniami EI wodległości około 20mm od toroida. Przydźwięk "0". Po pierwszym włączeniu myślałem że wzmacniacz nie działa


RE: Obudowy - SP5FCS - 05-06-2012 20:32

Każdy, kto zetknął się z obudowami Hammonda docenia ich funkcjonalność i jakość wykonania. Pewnym ograniczeniem ich popularności wśród radioamatorów jest wysoka cena oraz dostępność.
Aktualnie dość duży asortyment jest osiągalny w Polsce np. w firmie Piekarz.

W załączniku zdjęcie przykładowej obudowy. Obudowa z aluminium, fronty z bardzo twardego ABS-u.


RE: Obudowy - SP5CTD - 07-06-2012 9:43

Witam,
Do ekranowania w droższym sprzęcie audio i pomiarowym stosowano stal niskowęglową tzw. armco i w zależności od potrzeb permaloj.