HomeMade
Mikroprocesorowy tester elementów półprzewodnikowych - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Technika Pomiarowa (/forum-54.html)
+--- Dział: Przyrządy pomiarowe (/forum-58.html)
+--- Wątek: Mikroprocesorowy tester elementów półprzewodnikowych (/thread-234.html)



Mikroprocesorowy tester elementów półprzewodnikowych - SQ4CTK - 17-12-2009 11:20

Polecam temat na forum : Elektroda
Ciekawy ze względu na prostotę wykonania , koszt elementów około 50 zł.
Robiąc w SMD pcb ma wymiary 40x30mm .Oprogramowanie nadal w fazie rozwojowej. Wykonałem testowo , działa bez problemu - bardzo wygodne narzędzie Smile


RE: Mikroprocesorowy tester elementów półprzewodnikowych - SP5FCI - 01-01-2010 20:42

Witam

Popieram, popełniłem to kiedyś i jestem bardzo zadowolony

Piotr


RE: Mikroprocesorowy tester elementów półprzewodnikowych - SP2LPW - 06-08-2010 0:02

Witam.przegladajac strone radio-hobby.org trafilem na dosc ciekawy projekt miernika i byc moze tego samego ale inaczej rozpracowanego. Nawet symulacje zrobiono w Proteusie. http://radio-hobby.org/modules/news/article.php?storyid=592 . Pozdrawiam.


RE: Mikroprocesorowy tester elementów półprzewodnikowych - SP6NXI - 08-08-2010 11:35

Którą wersję robiliście: z Elektrody (Atmega8) czy z Elektora?


RE: Mikroprocesorowy tester elementów półprzewodnikowych - SP5CII - 08-08-2010 22:09

Nie bardzo widzę taki tester ,do zabawy tak ale żeby sprawdzić parametry w warunkach rzeczywistych ,nic z niego nie wyczytamy.A testowałem tranzystory,diody ,polowe na sprzęcie firmy HP do radarów,wzmacniaczy mocy KF ,wzmacniaczy akustycznych itd. .Jako zabawkę polecam czy tranzystor jest dobry ale charakterystyki w warunkach dynamicznych nie zobaczysz i nie sparujesz. A czy tranzystor dobry wystarczy omomierz i miernik za 20 zł to samo powie.
73!


RE: Mikroprocesorowy tester elementów półprzewodnikowych - SP2LPW - 10-08-2010 15:08

Witam. Moze kolega ma racje ale tylko czesciowo. Pomiar mosfetow na mierniku uniwersalnym to trzeba zrobic przystawke. Tak dokladnie szkoda ze zaden miernik nie pokzaje jak to kolega napisal w "warunkach rzeczywistych". Trzeba bedzie troche poczekac na ciekawsze opracowania. Pozdrawiam.