HomeMade
Wędki z włókna szklanego - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Technika Antenowa (/forum-47.html)
+--- Dział: Akcesoria antenowe (/forum-51.html)
+--- Wątek: Wędki z włókna szklanego (/thread-2103.html)

Strony: 1 2


Wędki z włókna szklanego - SQ8MXL - 08-08-2014 22:22

Panowie mam taki problem gdzie można kupić wędki z włókna szklanego bo myśle robić antene spajderbin ?


RE: Wędki z włókna szklanego - SP4BK - 09-08-2014 7:12

Na aledrogo nie ma?


RE: Wędki z włókna szklanego - SQ1GYQ - 09-08-2014 11:47

kryterium jakim bym się kierował to cena im tańsza tym bardziej prawdopodobne że to będzie włókno szklane, kiedyś pamiętam jak zaczynałem przygodę z rybami to kupno wędki ze szkła było łatwe a dziś widzę tendencja w drugą stronę. A nie zastanawiałeś się nad wykorzystaniem tyczek bambusowych z castoramy ?

Pozdrawiam

Andrzej


RE: Wędki z włókna szklanego - SP2BPD - 09-08-2014 23:28

ostatnio kupiłem 8-metrową o nazwie TC JOY 800 tutaj: http://www.rybomaniak.pl/

cena 85 zł

pzdr.

Piotr


RE: Wędki z włókna szklanego - SP5RF - 11-08-2014 0:10

No właśnie, będę teraz robił antenę do odbiornika, zwykły helikal, i mam stare wędzisko ale z carbonu, to rozumiem że ono się nie nadaje?


RE: Wędki z włókna szklanego - SQ8MHI - 11-08-2014 14:30

(11-08-2014 0:10)SP5RZF napisał(a):  No właśnie, będę teraz robił antenę do odbiornika, zwykły helikal, i mam stare wędzisko ale z carbonu, to rozumiem że ono się nie nadaje?
Tak wieść gminna niesie - ale nie spotkałem się z realnymi pomiarami czy szacunkami co do faktycznej szkodliwości. Jak masz takiego kija to rób eksperyment Smile Najlepiej jakby się to dało porównać z analogiczną anteną na "szkle"...


RE: Wędki z włókna szklanego - SP2BPD - 11-08-2014 14:39

poprzednio używałem wędki z włókna węglowego, pocieszałem się tym, że w mikrofali materiał ten (carbon) nie nagrzewał się nic a nic


RE: Wędki z włókna szklanego - SQ8MHI - 12-08-2014 7:50

(11-08-2014 14:39)SP2BPD napisał(a):  poprzednio używałem wędki z włókna węglowego, pocieszałem się tym, że w mikrofali materiał ten (carbon) nie nagrzewał się nic a nic
Taki test daje jakieś zgrubne "organoleptyczne" pojęcie o stratności dielektrycznej w zakresie mikrofalowym. Nie jestem pewny, czy można to ekstrapolować na inne zakresy. Ma ktoś jakiś pomysł na miarodajny i wykonalny w warunkach amatorskich test dla zakresu krótkofalowego?


RE: Wędki z włókna szklanego - SP2JQR - 12-08-2014 8:16

Użyłbym analizatora NWT z dostawionym obwodem wysokiej dobroci na interesującą nas częstotliwość. Do wnętrza tego obwodu wystarczy włożyć badany materiał i odczytać z analizatora dobroć...
Nie ma prościej!
Taki test można zrobić jak się ktoś uprze jeszcze w sklepie przed zakupem .


RE: Wędki z włókna szklanego - SP2JQR - 21-08-2014 10:10

Może ktoś już zrobił testy.
Chętnie bym obejrzał wyniki próby wędki z włókna szklanego w porównaniu z włóknem węglowym oraz w porównaniu z np. bambusem powiedzmy zrobione na częstotliwości 3MHz, 14MHz i 30MHz