HomeMade
Łatwy sposób na estetyczne budowanie... - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Forum Praktyczno-Techniczne HomeMade (/forum-1.html)
+--- Dział: Warsztat Radioamatora (/forum-40.html)
+--- Wątek: Łatwy sposób na estetyczne budowanie... (/thread-2078.html)

Strony: 1 2


RE: Łatwy sposób na estetyczne budowanie... - SQ9RFC - 15-07-2014 21:06

Nożyczki delikatne. Ja mam nożyce do blachy "prawe", tną laminat 1.5 jak papier.
Nawiercanie ... dobre gdy odtwarzasz układ, ale gdy kombinujesz po swojemu...i węzły pojawiają się to tu, to tam, nigdy nie wiesz gdzie i kiedy ...
Teraz eksperymentuje na bredbordach - trzeba kupić te z najcieńszymi blaszkami i elastycznymi - tanie chińskie są robione z odpadu blachy po konserwach - nie jest elastyczna - jedno wetknięcie grubej nogi i następnym razem w tym miejscu cienka noga nie styka. I masy trzeba się nauczyć robić po swojemu i zasilania...


RE: Łatwy sposób na estetyczne budowanie... - SP5RF - 15-07-2014 21:25

(15-07-2014 16:31)SQ5KVS napisał(a):  Kropelką, a jeszcze lepiej lutownicą przyklejam kwadraciku do laminatu będącego podłożem.
Wszystko...

Tak to fajne, z tym że ja zawsze miałem wrażenie że montujesz to na takich małych kondensatorkach 5mmx5mm to niby niewiele ale stała dielektryczna laminatu jest spora więc tu kilka piko, tam kilka piko Smile

Moja propozycja jest tylko jedną z wielu ale ma spory specyficzny potencjał, zrobię taki prototyp i zademonstruję, wtedy wszystko stanie się jasne.


RE: Łatwy sposób na estetyczne budowanie... - SQ5KVS - 16-07-2014 9:56

A jak frezujesz w dwustronnym laminacie, to nie ma piko między wysepką a warstwą miedzi z drugiej strony? Smile


RE: Łatwy sposób na estetyczne budowanie... - SQ6ADE - 16-07-2014 11:09

Z klejem kropelką i rozgrzanym grotem lepiej uważać.


RE: Łatwy sposób na estetyczne budowanie... - SQ1GYQ - 16-07-2014 11:33

Krzysiek ma racje coś się wydziela i to na pewno nie dobrego :-)