HomeMade
Transceiver wg. M0NKA - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: Transceiver wg. M0NKA (/thread-1984.html)



RE: Transceiver wg. M0NKA - SP4EBI - 22-09-2017 11:20

Witaj Sławku,

Moja gałka też ma około 45mm średnicy, jednak dopiero po zmniejszeniu stepu na minimalny w monce można jakoś spokojnie przestrajać.
A wiesz może co i czym zrobić aby przeprogramować ten układ?
pozdrawiam
Wojtek


RE: Transceiver wg. M0NKA - SP9BSL - 22-09-2017 19:55

Temat był już kilka lat temu wałkowany tutaj.
Z mojej strony mogę powiedzieć że za jakiś czas będę robił pakiet z ATtiny10 w sot-23 tak aby można było zworkami konfigurować ilość impulsów na obrót. Niestety innego sposobu niż komunikacja po włączeniu zasilania układu nie ma (i2c lub spi).


RE: Transceiver wg. M0NKA - SP4EBI - 22-09-2017 21:03

Witaj Sławku,

Ja te wątki czytałem ale tam niestety żadnych szczegółów nie ma.
Jak będziesz coś kombinował to się polecam.

Pozdrowionka
Wojtek


RE: Transceiver wg. M0NKA - SP9BSL - 22-09-2017 23:07

ok, no problem. Jak będę coś miał to podrzucę na forum. Na razie ćwiczę mcHF'a na pasmach i całkiem nieźle to idzie.


RE: Transceiver wg. M0NKA - SP9BSL - 28-09-2017 7:58

Rozpoczęło się wprowadzanie mojego pomysłu z wyświetlaczem do oficjalnej wersji UHSDR. Jeśli ktoś walczy z uruchomieniem na własną rękę to niech poczeka kilka dni, szkoda roboty.


RE: Transceiver wg. M0NKA - SP4EBI - 28-09-2017 11:47

Super Sławku!
Fajnie że chociaż Ty działasz bo jak widzę zapał trochę upadł.
Wiem że chłopaki pod kierownictwem DF8OE opracowują nową niemiecką wersję m0nka opartą na wersji oryginalnej jednak o dużo większych możliwościach.
Podobno płytki mają być już na jesień tego roku.
Pochwal się jaki wyświetlacz chcesz podpiąć bo też jestem zainteresowany ....szczególnie większym.

pozdrawiam
Wojtek


RE: Transceiver wg. M0NKA - SP9BSL - 28-09-2017 11:58

Zaczeliśmy (grupa skupiona wokół DF8OE) wprowadzać nowy wyświetlacz do UHSDR. Będą nowe wersje prowadzone prze kompilację warunkową projektu: standardowa z wyświetlaczem dotychczasowym (320x240), wersja z wyświetlaczem 480x320 oraz wersja dla OVI40 czyli nowej wersji pakietu UI dla mcHF. Andreas DF8OE obiecał że przez weekend przygotuje stronę z opisem tego pakietu. A co do zapału to na sp-hm trochę upadł, koledzy zza Odry ostro wprowadzają nowe rzeczy. Wydaje się że za chwilę opis radia jako M0NKA wyjdzie z obiegu (wydaje mi się że winą jest polityka licencyjna).


RE: Transceiver wg. M0NKA - SP3OSJ - 28-09-2017 13:37

.....


RE: Transceiver wg. M0NKA - SP9BSL - 28-09-2017 13:49

Witaj Arturze,
ja mam mnóstwo obiekcji co do płytki RF, także mnóstwo pomysłów. Ktoś już mówił o wymianie SI na dds'a, też wielu to negowało. Jak skończymy z wyświetlaczem to bardzo chętnie dobiorę się do RF'a. Leżą mi na półce pcb do AD9910, z kostkami potato można zdziałać na tym cuda. Trzeba tylko trochę zapału. Myślę że połączenie sił z kolegami zza Odry da pozytywne rezultaty - zobaczymy. OVI40 ma już dołożony lepszy procesor - F7 a w przyszłości H7, ja myślałem także o dodaniu specjalizowanego DSP typu ADSP21262 lub blackfin w formie dodatkowego modułu dołączanego do STM'a - trzeba na to trochę czasu. W każdym razie projekt idzie do przodu z Chrisem czy bez niego.


RE: Transceiver wg. M0NKA - SP3OSJ - 28-09-2017 17:14

.....