HomeMade
Transceiver wg. M0NKA - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: Transceiver wg. M0NKA (/thread-1984.html)



RE: Transceiver wg. M0NKA - SP9MRN - 16-10-2017 9:52

No to będziesz wprost widział charakterystykę.
MAc


RE: Transceiver wg. M0NKA - SP9KN - 16-10-2017 10:45

W mcHF Chris zastosował układ HMC482ST89E, czy możecie powiedzieć co zamiast tego układu mogę wsadzić?


RE: Transceiver wg. M0NKA - SP9BSL - 16-10-2017 10:55

Przemek: z tą kostką będzie problem. Jest to MMIC który Chris potraktował pozakatalogowo, tzn. normalnie ma około 20dB wzmocnienia ale przez obniżenie napięcia uzyskał 10dB. Na początek zamiast niego załóż zworkę między wejście a wyjście. Ja mam układ na pcb rev0.4 który daje ponad 20W bez tego wzmacniacza. Więcej tu.


RE: Transceiver wg. M0NKA - SP3OSJ - 16-10-2017 14:01

.....


RE: Transceiver wg. M0NKA - SP9BSL - 16-10-2017 14:16

Kawał roboty. Dzięki Artur. Wniosek jest taki że teraz klonerzy z Chin mogą w zasadzie zrobić wszystko bo info o pochodzeniu projektu dostaną w firmware które tworzymy, czyli na wyświetlaczu Smile


RE: Transceiver wg. M0NKA - SP3OSJ - 16-10-2017 16:41

.....


RE: Transceiver wg. M0NKA - SP4EBI - 16-10-2017 18:07

Na Chińskie podróbki nic nie poradzimy, oni będą produkowali wszystko na czym się da zarobić i do tego nie jest im potrzebna żadna licencja.
Nikt i tak nie jest w stanie ich ukarać za podróbki. Nie dają sobie z nimi rady wielkie koncerny a co dopiero tacy ludzie jak my.
Gdyby chcieli to z pewnością mogliby wyprodukować Monka za kilkanaście dolców i sprzedawać kompletne radio np. za 100$.
Na całe szczęście są pazerni.
No niestety, po wymianie procka i zaprogramowaniu go jest dokładnie to samo. Okazało sę że to taśma w LCD ma zimny lut. Oblutowałem co się dało ale bez powodzenia. Sprzedający pomimo tego że sprzedał mi jako firma wypiął się na mnie tekstem: " na części kupione w Chinach nie ma gwarancji".
Facet pisze bzdury bo to on mi sprzedał a nnie Chiniol. Jak kupowałem too na fakturze nie napisał żadnej klauzuli ani kraju pochodzenia.
Nie podoba mi się takie cwaniackie zachowanie naszego kolegi.


RE: Transceiver wg. M0NKA - SP9BSL - 17-10-2017 15:10

Nie wiem czy można, ale chyba powinno się podać dane delikwenta tutaj na forum (np. nick jeśli na allegro) żeby ludzie go omijali.


RE: Transceiver wg. M0NKA - SP4EBI - 17-10-2017 15:33

Sławku to jest ten gościu z dl od którego dostałeś gerbera a ja kupiłem lcd wraz z przejściówką. Znalazłem rachunek na 53 Euro.

W sumie to nie chodzi mi o te kilka euro tylko o sam fakt. Nie lubię ja ktoś uważa innych za durni.


RE: Transceiver wg. M0NKA - SP9BSL - 17-10-2017 16:23

Sorry, nie po kojarzyłem. Nieładnie z jego strony. Od początku miałeś kłopoty z tą tasiemką, czy po ostatnich przeróbkach coś się podziało?