HomeMade
Taki tam bajerek dla FM-iarzy :P CTCSS LCD - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia UKF (/forum-59.html)
+--- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze (/forum-60.html)
+--- Wątek: Taki tam bajerek dla FM-iarzy :P CTCSS LCD (/thread-1588.html)

Strony: 1 2


RE: Taki tam bajerek dla FM-iarzy :P CTCSS LCD - SP3HUO - 25-05-2020 19:21

Witaj
Będziesz miał jeszcze więcej endorfin jak podłączę do FT 225RD według Kol. sugestii przekazanej na forum SP7PKI. Mam pytanie co do poziomu sygnału na wyjściu generatora:
• Jaki poziom tonu powinien być ustawiony na wyjściu i jak go zmierzyć.
Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin


RE: Taki tam bajerek dla FM-iarzy :P CTCSS LCD - SQ6ADE - 26-05-2020 22:22

Na uchometr. Co prawda niby są normy ale lepiej zrobić amatorsko. Ustawiamy od najniższego poziomu tak aby wszystkie interesujące RPT otwierać. Normy zostawiamy ustawiaczom sprzętu komercyjnego....


RE: Taki tam bajerek dla FM-iarzy :P CTCSS LCD - SP3HUO - 31-05-2020 12:10

Pomiary czas zacząć Smile


RE: Taki tam bajerek dla FM-iarzy :P CTCSS LCD - SP3HUO - 07-06-2020 10:37

Witam
Opis podłączenia encodera ctcss do Yeasu FT 225RD:
Wersja 1
Wykorzystałem gniazdo TONE INT a sterowanie encodera odbywa się ręcznie przyciskami. (włączanie wyłączanie encodera odbywa się przyciskiem UP DWN)
Wersja 2
Wykorzystałem gniazdo TONE INT a sterowanie encodera odbywa się ręcznie przełącznikiem RPT NOR. Zamieniłem zasilanie z gniazda TONE INT na zasilanie poprowadzone z diody Led sygnalizującej pracę prze RPT. W efekcie uzyskałem prace encodera tylko przez RPT. Smile

Dziękuję SQ3AUP, SQ6ADE!!!


RE: Taki tam bajerek dla FM-iarzy :P CTCSS LCD - SP9LVZ - 20-08-2020 22:01

Witam, kolejne dwa moduły na płytce od Artura uruchomione (u mnie i u Romka SP9RVP).
Niestety okazało się że moduł musi pracować z wyświetlaczem,.... pomimo uruchomienia wstępnego, to po odłączeniu wyświetlacza nie pracuje.
A była taka koncepcja, by zaprogramować ctcss na lokalny przemiennik i włożyć płytkę do radia bez wyświetlacza :-(
Nie wiem czy jest na to jakaś rada?
[attachment=16459]


RE: Taki tam bajerek dla FM-iarzy :P CTCSS LCD - SQ6ADE - 21-08-2020 23:48

Konstrukcja była w zamiarach "zgodna ze sztuką" czyli uP sprawdza łączność z wyświetlaczem. Spróbuj podłączyć linię D7 lecącą do LCD do masy,


Prostszy generatorek z dip-sw wisi na elektrodzie :

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1221221.html


RE: Taki tam bajerek dla FM-iarzy :P CTCSS LCD - SP9LVZ - 24-08-2020 9:37

W wersji z D7 do masy, jest ok, działa bez wyświetlacza.... dzięki za podpowiedź.