HomeMade
TRX PLESSEY-SKANTI - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Modyfikacje urządzeń fabrycznych (/forum-66.html)
+--- Wątek: TRX PLESSEY-SKANTI (/thread-1571.html)



TRX PLESSEY-SKANTI - SP6EER - 24-12-2012 17:40

Od niedawna jestem posiadaczem transceivera PLESSEY-SKANTI TRP 8250. W rozmowach na osiemdziesiątce okazało się , że w kraju jest dużo posiadaczy tego trx-a w różnych wykonaniach. Istnieje więc potrzeba wymiany doświadczeń w zakresie uruchamiania, usprawnień i modernizacji. Myślę też , że na wzór wątku o PILIGRIMIE trzeba też założyć listę znaków użytkowników TRX Plessey-Skanti .


RE: TRX PLESSEY-SKANTI - SP6GAS - 04-01-2013 21:13

Bardzo się cieszę, że zaistniał taki wątek. Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem urządzenia TRP 8250 S i przekonany jestem, że mimo jego bardzo dobrych parametrów, możliwości wszelkich modyfikacji są jeszcze bardzo duże. Zebranie informacji na ten temat będzie dla tego forum jak najbardziej chwalebne.
Pozdrawiam pomysłodawcę.


RE: TRX PLESSEY-SKANTI - bolanren - 30-07-2014 22:13

Witam "rodzinę Plessey`owców",

Mam pytanie, czy ta radiostacja oparta jest na układach scalonych Serii SL600 czy SL1600? A może nawet nie ma w niej tych elementów? Pytam, bo chyba kiedyś chciałem coś podobnego w DW Electronics kupić lecz nie byli zbyt chętni do dzielenia się informacjami na ten temat...

73
SP5RZM Jerzy


RE: TRX PLESSEY-SKANTI - SP5BMP - 31-07-2014 9:26

Skanti , to była duńska firma produkująca radiostacje min. dla statków. Wyprodukowała również partię tych radiostacji pod nazwą Plessey dla armii brytyjskiej. Nie ma to nic wspólnego z układami scalonymi serii SL600, czy też SL1600. Pozdrawiam, Janusz.