HomeMade
Basic na pic-e, avr-y, arm-y - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Oprogramowanie (/forum-84.html)
+--- Dział: Technika programowania mikroprocesorów (/forum-85.html)
+--- Wątek: Basic na pic-e, avr-y, arm-y (/thread-1220.html)

Strony: 1 2


RE: Basic na pic-e, avr-y, arm-y - SP4EJT - 24-02-2012 9:17

(24-02-2012 1:19)SQ6OXK napisał(a):  Trochę mnie zaskoczyłeś rozwiązaniem, nie olśniło nie, ale ciekawy jestem jaka wielkość kodu wyjdzie.
I jak z wielkością kodu ?


(24-02-2012 1:32)SP5FCS napisał(a):  Różnica pomiędzy sprzętową a programową obsługą różnych interfejsów procesora wiąże się z różną wielkością generowanego kodu programu oraz pochłanianym czasem pracy procesora....
Tak przypuszczałem ale zacząłem podejrzewać że może jest jakiś "haczyk" i że może jest jakaś sztuczka programowa czy coś takiego Smile więc wolałem się upewnić.


RE: Basic na pic-e, avr-y, arm-y - SP4EJT - 16-03-2012 12:28

(22-02-2012 21:45)SQ6OXK napisał(a):  ... Problem jest prostu, w danym bajcie zamienić kolejność bitów, dla ścisłości chodzi tylko o 4 pierwsze bity, czyli zamienić miejscami 1<-->4, 2<-->3. Rozwiązanie tego problemu w Asemblerze jest banalnie proste, bo są odpowiednie rozkazy do operacji na bitach, ale C który nie ma takich operacji już stwarza pewne problemy. Chodzi oczywiście o zastosowanie takiego kodu, który po kompilacji da nam najmniejszy kod wynikowy. ...

... chciałbym również aby koledzy zaproponowali jak by to rozwiązali, na końcu porównam i pokaże jak ja to rozwiązałem. ....
no i ? czekamy na to ... Smile


RE: Basic na pic-e, avr-y, arm-y - SQ6OXK - 16-03-2012 16:34

Marcinie jeszcze kilka dni, strasznie zapracowany jestem Big Grin

PS. Szkoda, że tylko ty coś zaproponowałeś.