HomeMade
NWT-7 analizator obwodów - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Technika Pomiarowa (/forum-54.html)
+--- Dział: Przyrządy pomiarowe (/forum-58.html)
+--- Wątek: NWT-7 analizator obwodów (/thread-12.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


RE: NWT-7 analizator obwodów - WIKTG - 03-02-2012 20:32

Proszę bardzo zobaczyć post nr 177 zrzut z ekranu laptopa,
a co do zrozumienia, to wydaje mi się, że wywody były jednak dla mnie jasne.
Natomiast mój post zbyt szybko został przeczytany, pisałem o zniekształceniach powodowanych MMIC-em w paśmie PRZEPUSZCZANIA filtru i dodanych wtedy do synalu użytecznego i nie pisałem o każdym MMIC, tylko o tych KIEPSKICH.


RE: NWT-7 analizator obwodów - SQ4AVS - 03-02-2012 21:10

Ok wyjaśniliśmy sobie pewne sprawy prywatnie -oczywiście głównym problemem jest to by mmica nie upalić czyli najlepiej pracować na mocach poniżej p-1dB,
zniekształcenia w paśmie filtru są nieważne bo jak pokazałem są mniejsze niż błąd samego przetwornika ;-) w poprzednim poście główny problem to co jest koło filtrów
ogólnie w proponowanej przez nas koncepcji można zastosować tanie mmicy -nieżyłowane

Pozdrawiam ;-)


RE: NWT-7 analizator obwodów - SQ8Z - 03-02-2012 22:51

:-)
hmm.. czytam , patrze i.... WITKG sorry... ;-) ale dyskusja o kiepskich MMIC , jak rozwniez porownywanie pomiarow z "zartu" zawartegi w poscie 176 ... raczej do niczego nas nie zaprowadzi ;-).Kiepskie MMIC maja symbole ;-) wiec uzywajmy ich liczne grono czytajacych tez cos moglo dla siebie praktycznego uzyskac.
Przedstawiajac pomiary w poscie 176 chcialem zwrocic uwage na to ze na ekranie mozemy "malowac" co chcemy... przeciez jasnym jest ze w tym ukladzie nie ma zadnych szans aby uzyskac dynamikie powyzej 90dB ;-) ... bo niby z czego i czym ;-)???
Efekt przedstawiony to podwdzbudzony MMIC ktory zafiksowal pomiar na AD8307 ;-)
gdybym pokazal ze zalaczenie tlumika 10dB zrzuca linie na -18dB to wszystko bylo jasne ;-)... zamknijmy wiec temat postu 176 bo jak skromnie napisalem uzyskany tam parametr "dynamiki " to bzdura ktora nas do niczego nie prowadzi..
A teraz konkretnie, owszem Twoja konstrukcja choc uproszczona wyszla jak najbardziej przyzwoicie, ladnie radzisz sobie z tlem ;-), uzyskana dynamika to zasluga AD8310 ( na AD8307 tego nie osiagniesz), nie wiem jak z impedancja wyjsciowa ale zakladam ze dobrze ;-)... , nie pokazujesz pasma powyzej 35 MHz ...bo tam juz nie ma czym sie chwalic i to oczywiste ... zmierzyles BPF na 7MHz i ladnie ( choc "piki" pojawiaja sie juz na 34 MHz ;-) i jak tak patrze na pi razy drzwi
to zapinajac BPF 28MHz bedziesz mial wielblada na 14 MHz na poziomie jakies -48...-55 dB ;-).... .I o czym tu mowic ?
Koledzy w sumie jest fajnie bo sie troche sprzeczamy... i mamy szanse ze nasze sprzeczki pomoga pojsc dalej ;-) wszak
nawet moje wielblady z postu 176 HI HI sa niczym w porownaniu z tym co zdarzalo sie kolegom dwa lata temu w tym ukladzie , patrz
http://sp-hm.pl/thread-259.html pierwszy post ;-)
dzis jestesmy juz znacznie dalej ;-)
a dzieki naszym dyskusjom wiadomo juz wszem i wobec ze nie robi sie prezentacji osiagnietej dynamiki przy wylaczonej korekcji mat ;-) ,
wszak widzialem juz prosciutkie linijki hihi , dolana na wylaczonej a gorna na wlaczonej korekcji ... i jaki zachwyt to budzilo ;-) ..prawda???
Jednym slowm , bladzimy, kombinujemy i powoli posuwamy sie do przodu .. a to chyba wlasnie o to chodzi ;-)
serdecznie pozdrawiam i z ciekawoscia oczekuje dalszych rozwazan ;-), a ja biore sie za prktyke bo zamiast linii mam szlaczek +/- 0.5 dB ...cos sie nanosi na wejscie PIC'a
vy 73!
Krzysztof SQ8Z
ach i ciagle zapominam,,, zwrocilem CI uwage na LPF ze taki ani do 9850 ani do 9851.... a dodac nalezy ze ten LPF masz lekko niespasowany z DDS ;-) , cos tam sie chyba chce odbijac ???? a moze sie myle ;-)

heh , ciagle o czyms zapomninam...
jest jeszcze jeden element ktorego zastosowanie powinno porawic problemy z ew. smieciami ;-) jest to trafko wykonane recznie na rdzeniu z materialu FT43 ;-).
Ja z lenistwa stosuje fabryczne Coilcrafty i obecnie stosowany PWB3040L ma pasmo przenoszenia 0d 0,5 -400 MHz wiec jesli jakies smieci sa to on to przepusci, Twoje trafo powyzej 50 MHz juz troszke tlumi i powinno obnizyc poziom ew. smietkow ;-).


pozdrawiam

Krzysztof SQ8Z


RE: NWT-7 analizator obwodów - SQ6OXK - 04-02-2012 9:19

....A to ostateczny wygląda i efekt pracy kolegi WIKTG. Trochę się posprzeczał trochę nabył widzy i efekt jest tutaj


RE: NWT-7 analizator obwodów - SQ8Z - 04-02-2012 14:25

hmmmmmmm ;-)
nie wierze ;-)
sprzedajacego na allegro znam ;-) , czyzby Robert nie cza=ekajac az projekt ostygnie juz oferowal na allegro czyjes rozwiazanie? zaledwie po tygodniu od pokazania pliku PCB??? co w sumie mozna potraktowac jako "reklame forumowej tworczosci" ????
Czy tez nie daj Boze Robert i WITKG to jedna i ta sama osoba .... co byloby juz hmmmm delikatnie mowiac niesmaczne ;-( ?????
Nie wiem czy mam prawo , ale oczekuje wyjasnienia ot tak po kolezensku ;-)
Ja nikomu nie zaluje... ale ... ;-) ....

DObra poczekajmy, zalozmy ze to zbieg okolicznosci a nie "wyraz drapieznej rzeczywistosci" ;-)

pozdrawiam
Krzysztof SIP
SQ8Z


RE: NWT-7 analizator obwodów - SQ1GYQ - 04-02-2012 14:46

Witam

Krzysztof Ty pracujesz a ktoś sprzedaje nie ładnie w sumie , jeszcze niema oficjalnej premiery hi hi a tu sprzedają już nawet znak twórców projektu z płytki usunięto.
W sumie czyj by nie była to i tak. W sumie nie ważne Smile


Nie ładnie

Pozdrawiam

Andrzej


RE: NWT-7 analizator obwodów - SQ4AVS - 04-02-2012 14:49

Andrzeju z tego co widzę to modyfikacja Wiktora a nie Krzysztofa.


RE: NWT-7 analizator obwodów - SQ8Z - 04-02-2012 15:12

Andrzeju Rafal ma racje to nie jest wzor naszej PCB ;-)
ale jakos tak to dziwnie wyglada... dwa miesiace sie bawimy ;-) a tu ...sru !
Inna sprawa ze ten miernik laduje na allegro po poscie zwracajacym uwage ze nie jest tak doskonaly jak autor pisze HI ;-).
Ale spkojnie.... w sumie mamy wolny kraj i kazdy moze robaic jak uwaza.... byle by uwazal jak robi HI HI.
Wszak wszystcy korzystamy z wiedzy i pracy innych... i tak ma byc...
w sumie przyzwoite bylo by aby jesli ja wystawie OZ2CPU to w zamian tez cos daje od siebie innym i niech sobie korzystaja.
Jesli o mnie chodzi... aby wszystko bylo jasne ,nie mam do nikogo pretensji i "praw autorskich na takim poziomie sobie nie uzurpuje" HI
Pozdrowienia dla wszystkich bez wyjatku
Krzysztof Sip
SQ8Z
p.s.
Uwazam jednak ze sorry ale wszystkie nicki bez Callsign powinny zostac wywalone...
Z drugiej zas strony my jako krotkofalowcy nie wystepujemy tu anonimowo, wiec dlaczego inni moga "wojowac" bez odpowidzialnosci ???
Ta uwaga pod rozwage i dla adminow.


RE: NWT-7 analizator obwodów - SQ6OXK - 04-02-2012 16:01

Krzysztofie nie znam Twojej wersji płytki, opierałem się na zdjęcie z postu #169.
Po dwudziestu minutach przyglądania, a przyjrzałem się rozlaniu cyny, zastosowanych elementów, wykonania transformatora, itp. doszedłem do wniosku, że ta z postu to ta sameaco w ofercie, poza kilkoma wymienionymi już elementami.

Forum, służy raczej do pozyskiwania wiedzy dla Siebie, a nie "na sprzedaż". Samo to, że kolega WIKTG udziela się tylko w tym temacie przemawia za tym, że osoba oferujące analizator i udzielająca się na tym forum jest tą samą.

Nie widziałem takiego wzoru płytki jeszcze nigdzie indziej tylko na naszym forum i poddałem moje spostrzeżenie Waszej analizie.

Nie udzielam się w tym wątku, raczej czekam na zakończenie prób, ale nie mogę znieść takie sytuacji, że poświecenie, wiedza i czas zaangażowanych kolegów jest tak wykorzystana.

Użytkownika z oferty sprzedażowej, obserwuje o kilku lat i nawet zauważyłem że kupuje co taniej sprzedawane analizatory i po kilku dniach są w jego ofercie droższe. Nie mówiąc już o innych wykonywanych i sprzedawanych projektów.


RE: NWT-7 analizator obwodów - SQ8Z - 04-02-2012 16:12

:-)\
Pawel ;-), dajmy pokoj ;-)
a niech tam.. ;-)
wrocmy do meritum... skonczylem drugi egzemplarz ECO ... wuec jeszcze dzis temat ECO zamkniemy....
A drugie rozwiazanie z modyfikacjami Rafala jeszcze nie daje mi spokoju wiec chwile to potrwa ;-)
Cieple porzdrowienia dla wszystkich w te mrone i paskudne dni
sq8z

Szkoda tylko ze oferta na allegro nie posiada linku do sp-hm ;-),
szkoda ze nie pokazano jak naprawde ten miernik mierzy obwody na wyzszych pasmach :-)
szkoda ze nie zastosowano ( zailajac go z USB) polimerowego bezpiecznika ;-)
bo rozczarowanie kupujacego moze okazac sie wieksze niz wartosc zakupu HI !!\